Bitcoinoví ťažiari naznačujú pokles
Bitcoinoví ťažiari naznačujú pokles. Zdroj: Shutterstock.com/FFF Studio

Bitcoinoví ťažiari prekvapivo menia stratégiu. Kým doteraz sa snažili svoje zásoby BTC držať mimo búrz, aktuálne robia presný opak. Masívne presúvajú bitcoiny na burzy, čo môže byť signálom ďalšieho poklesu.

Bitcoinoví ťažiari signalizujú ďalší pokles

Trh s kryptomenami na čele s BTC sa nachádza v nelichotivej situácii. Ťažiari sú a vždy budú pre Bitcoin tým najdôležitejším faktorom. Ich aktivita je totiž nevyhnutná pre fungovanie siete. Stratégia bola vždy založená na hromadení BTC, ktoré spravidla držali mimo búrz. Nedávne udalosti na trhu ich však prinútili stratégiu zmeniť. Podľa najnovších ukazovateľov ťažiari masívne presúvajú svoje zásoby na burzy, čo môže byť signálom ďalšieho poklesu.

Tieto informácie prezentoval zakladateľ spoločnosti Capriole Charles Edward, ktorý poukazuje na extrémne vysokú mieru predaja zo strany ťažiarov, ktorá je na obrázku označená červenou farbou.

Predaj BTC zo strany ťažiarov
Predaj BTC zo strany ťažiarov. Zdroj: Capriole

Prečítaj si tiež: Investor David Gokhshtein sa chystá masovo nakupovať token BNB. Aké má dôvody?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aké sú dôsledky?

Masívne predaje zo strany ťažiarov poukazujú na súčasný stav kryptomien, ktoré sa nachádzajú v dlhodobej korekcii. Ťažiari sú nútení z dôvodu vysokej inflácie pokrývať svoje náklady, ktoré sú čoraz vyššie. Najmä ak ide o elektrickú energiu. V minulosti to však bolo tak, že ťažiari držali BTC a čakali na rast ceny. Vo vhodnom momente svoje zásoby predávali. Aktuálne však prerábajú, a tak sú nútení svoje zásoby bitcoinov predávať. Problémom je aj stav ťažobných spoločností. Niektoré v dôsledku krízy zbankrotovali. Ak by cena BTC naďalej klesala, osud zvyšných ťažobných spoločností môže byť katastrofálny.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance