Pozor na scammerov – falošné portály Phantom a MetaMask ich obohatili o 500 000 USD!

Novinky Scammer
Scammer. Zdroj: Shutterstock, Brazhyk
BitmarketsBitmarkets

Popularita kryptomien so sebou prináša aj extrémne veľa scammerov, ktorí často využívajú rôzne spôsoby, ako sa obohatiť na nič netušiacich zákazníkoch. Podobný prípad sa stal počas predošlého víkendu. Podvodníci ukradli 500 000 dolárov v kryptomenách.

Mohlo by ťa zaujímať: Veľrybí presun Shiba Inu v hodnote 2,3 miliardy USD – ak ich predá, príde masívny pád!

Pozor na scammerov

Posledný prípad ukázal, že podvodníci využívajú čoraz prešpekulovanejšie spôsoby, ako sa obohatiť. Tentokrát využili tzv. phishingový útok prostredníctvom reklamy na Google.

Podľa prieskumu spoločnosti Check Point sa podvodníci zamerali na napodobnenie veľmi populárnych kryptomenových peňaženiek Phantom App a MetaMask. Reklamy boli navrhnuté tak, aby čo najdokonalejšie odzrkadľovali spomenuté platformy, pričom názvy domén zneli prakticky rovnako ako originál, iba s menšou chybou. Napríklad „phanton.app” v porovnaním s originálnym názvom „phantom.app”

Scam s portálom Phantom.app

Scam s portálom Phantom.app. Zdroj: FinBold

Prečítaj si tiež: Prvý politik v USA, ktorého mzda bude vyplácaná v BTC, je starosta Miami

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Scammeri v podstate predložili poškodeným užívateľom tajnú frázu na obnovenie vždy, keď použili falošnú webovú stránku na vytvorenie novej peňaženky. MetaMask aj Phantom App patria v podstate medzi najpopulárnejšie peňaženky, ktoré podporujú sieť SolanaEthereum.

Podvodníci sa takýmto spôsobom obohatili o 500 000 USD. Na záver je potrebné dodať, aby ste si na podobné stránky dávali veľký pozor. Stačí krátka nepozornosť a môžete sa veľmi jednoducho stať poškodeným.

Okazio PCKvakomat mobil