Pozor na falošné peňaženky Trezor One!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na trhu sa vyskytli neautorizované peňaženky Trezor One! Falošné kópie populárnej kryptomenovej HW peňaženky Trezor vydáva neznámy výrobca. Spoločnosť pred peňaženkami varuje a odhaľuje ako rozoznať falzifikát od originálu.

O falošných peňaženkách sme už písali v tomto článku. Podvodníci však „nezaostávajú” a hľadajú stále nový a lepší spôsob, ako oklamať zákazníkov falošnými zariadeniami. Podľa oficiálneho postu spoločnosti Tether ide tentoraz o falošné zariadenie, ktoré prekvapuje viac než tie ostatné. Dokonale napodobňuje originál.

„V posledných týždňoch sme objavili niečo oveľa prekvapujúcejšie. Ide o identickú kópiu Trezor One. Inými slovami, falošné zariadenie Trezoru, vyrobené iným, neznámym dodávateľom.”

Klon a falošné zariadenie

Spoločnosť uvádza jasný rozdiel medzi „klonom” a falošným zariadením. Klon býva uvádzaný na trh pod iným názvom a je vyrábaný legitímnymi spoločnosťami. Na rozdiel od neho sa falošné zariadenie pokúša napodobniť originál tak, aby vyzeralo nerozoznateľne. Satosthi Labs, výrobca spoločnosti Trezor tak nemôže garantovať funkčnosť falošných zariadení.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si nájsť vhodnú kryptopeňaženku

Ako ich rozpoznať?

Už pri kúpe sa treba mať na pozore. Tá by mala prebiehať cez oficiálny Trezor obchod, oficiálny Amazon obchod alebo cez oficiálnych distribútorov. Falošné zariadenia sú často ponúkané s obrovskou zľavou, už tá nám dáva prvé varovanie.

Satoshi Labs uvádza, že v tomto prípade je aj obal falošnej peňaženky rozdielny. Špeciálna originálna holografická pečať je totiž odlišná od tej, ktorá sa používa na obaloch falošných peňaženiek. Navyše, na zadnej strane falošného balenia sa nachádza kód s informáciou „vyrobené v Číne,” originálne balenie však miesto výroby na nálepke s kódom neuvádza.

Falošný hologram vs. originálny hologram na balení

Falošný obal (naľavo) vs. originálny obal (napravo)

Spoločnosť už údajne začala s niekoľkými právnymi a inými krokmi, aby tak predišla zaplaveniu trhu nepravými kópiami.

Ak si nie ste istí, hláste to!

Ak si nie ste istí, či vlastníte pravú alebo falošnú peňaženku, hláste to! Spoločnosť naliehavo vyzýva majiteľov peňaženky Trezor, aby nepoužívali toto zariadenie ak majú čo i len malé podozrenie, že ide o fake. Ak máte podozrenie, že ste si kúpili falošnú peňaženku, okamžite kontaktujte zákaznícku podporu.

Zdroj
blog.trezor.io
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.