Pozor: Coinbase prišiel s dôležitým oznámením

Novinky Coinbase a dôležité oznámenie
Coinbase a dôležité oznámenie. Zdroj: shutterstock.com/rafapress/Ira Lichi
BITmarkets BITmarkets

Jedna z najväčších kryptomenovým búrz na svete, Coinbase, oznámila nasadenie novej škálovacej siete druhej ethereovej vrstvy (layer 2) s názvom Base. Podľa správy News Bitcoin, bola vo štvrtok spustená testovacia sieť a reťazec druhej vrstvy sa bude časom postupne decentralizovať.

Protokoly vrstvy 2 majú za úlohu vyriešiť problémy, ktorým čelí ethereum. Prostredníctvom rôznych metód odoberajú transakcie z hlavnej siete, čo má za výsledok zlepšenie rýchlosti a výrazné zníženie nákladov. Vďaka týmto riešeniam by malo byť ethereum schopné lepšie škálovať. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Riešenia vrstvy 2 sú budúcnosťou kryptomien. Prečo?

Coinbase sa zavedením Base zaradí medzi konkurenciu ako je Polygon, Optimism, Loopring alebo Arbitrum. Burza vo svojom tweete uviedla:

„Base je škálovacia sieť druhej vrstvy etherea (layer 2), ktorá ponúka bezpečný, lacný a vývojársky priateľský spôsob pre kohokoľvek a kdekoľvek na vytváranie decentralizovaných aplikácií.”

Base má byť open-source a bude využívať Optimism OP Stack. Spoluprácu vníma Coinbase ako prostriedok na zlepšenie škálovateľnosti kryptomenového sektoru. Kontrola Coinbase má byť časom na ústupe a sieť by sa mala stať úplne decentralizovaná. Burza spustila aj fond na podporu projektov v počiatočnej fáze spolupráce s Base a oznámila, že nemá v úmysle vydať nový sieťový token.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Coinbase v problémoch?

Nedávno sme vás informovali aj o neľahkých časoch pre kryptomenové burzy. Dôvera v centralizované platformy rapídne klesá a navyše SEC sprísňuje regulačný dohľad. V mnohých článkoch sa vás snažíme pravidelne upozorňovať aj na riziká spojené s držbou kryptomien na burzách. Viac sa o tejto téme môžete dočítať aj v nasledujúcich publikáciách:

Akcie COIN sa podľa údajov z TradingView obchodujú v čase písania článku na cenovej úrovni 58,44 dolára a od ich uvedenia na Nasdaq, okrem októbra a novembra 2021 neustále klesali. Trhová cena akcií sa nachádza už o 86 % nižšie v porovnaní s otváracou cenou. Jedným z hlavných dôvodov je aj masívna korekcia kryptomenového trhu v roku 2022, no výkonnosť akcií COIN bola dokonca ešte slabšia.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomenové burzy v problémoch – Coinbase sa pripravuje na temné obdobie

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: news.bitcoinTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.