Ako sme zarobili na kryptomenách
Ako sme zarobili na kryptomenách. Zdroj: shutterstock.com/ShotPrime Studio/Ground Picture

V tomto článku si ukážeme skutočný príbeh, ako sme na našom Kryptomagazín portfóliu zarobili 2 000 eur na kryptomenách. Obsah bude nadväzovať na posledný diel zo série Cesta k miliónu, kde som sľúbil, že si popíšeme moju stratégiu.

Ako vnímam investovanie po 6 rokoch skúseností?

Za toto obdobie som skúšal niekoľko desiatok stratégií. Ako na investovanie, tak i na obchodovanie. V tomto článku sa zameriame konkrétne na investovanie. Nedá sa nikdy povedať, komu čo viac vyhovuje. Každý si po vlastných skúsenostiach príde na to svoje.

Najdôležitejšia vec je trpezlivosť. Minulý rok sme boli ťažko skúšaní v podstate všetci, keďže iba zlomok kryptomien je v zisku. V tomto prípade sa nedá robiť nič iné, iba čakať. Ja som, našťastie, ešte ako pomerne neskúsený investor, to isté zažil v roku 2018. Všetko padalo dole a aj napriek tomu, že som veril bitcoinu, tak mal som veľa chvíľ, kedy som chcel všetko predať. Nakoniec som počkal a zarobil iba na binance coine 25 000 dolárov. O tejto investícií sa dočítaš v tomto článku: Príbeh o kryptomene: Ako som z nuly správnou stratégiou zarobil 25 000 euro

V bear markete sa môžeme pripraviť nákupom na nízkych cenách na rast. Neskôr, ako to bolo počas januárového rastu, už iba profitujeme. Osobne používam systém DCA, čiže vždy keď mám niečo navyše, tak nakúpim.

Ako si vyskladať kryptomenové portfólio?

Dlhodobo držím počet kryptomien v portfóliu na približne 20. minciach. Ak by niektorý z projektov spadol, ako to bolo minulý rok v prípade FTX, tak stále mám dostatočné rezervy a väčšinu kapitálu v bezpečí.

V rámci pomeru kapitálu v každej kryptomene mám najviac v bitcoine a okrem neho si vždy vyberám 5 podľa mňa kvalitných mincí, do ktorých zainvestujem viac. Zvyšok mám podelený rovnomerne.

Moje kryptomenové portfólio
Moje kryptomenové portfólio. Zdroj: cryptocompare.com
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Základ je mať kvalitné kryptomeny

Do kryptomenového portfólia si vyberám prevažne zabehnuté projekty, ktoré generujú zisk. Aj investorov láka vkladať peniaze do týchto kryptomien. Akcie a kryptomeny sú veľmi podobný svet. Veľký problém ale u kryptofanúšikov je, že sú málo nároční. Stačí im, že projekt má 100 000 sledujúcich na Twitteri a roadmap na 10 rokov a hneď nakupujú kryptomeny tohto projektu.

Mňa tieto informácie vôbec nezaujímajú. Hľadám projekty, ktoré vykazujú pravidelný zisk a využívajú služby tohto projektu aj iné firmy. Iba tak sa dá zabezpečiť, že projekt tu bude o 10 rokov a ja na ňom zarobím.

Novovzniknuté kryptomeny sú pre mňa vysoké riziko, preto aj moje portfólio sa skladá prevažne zo stabilne zabehnutých mincí. Preto sa radím skôr do kategórie konzervatívneho kryptoinvestora.

Ako zarobiť 2 000 eur za 3 mesiace?

Ako už bolo spomenuté, na našom portfóliu sme zarobili celkovo 2 000 eur od štartu investičnej série. Väčšinu nákupov sme realizovali práve v čase, kedy sa o kryptomeny nikto nezaujímal. A to po páde FTX, respektíve, keď bol bitcoin pod 20 000 dolármi.

Aj keď by sme každý mesiac investovali čo i len 10 eur, tak hodnota nákupov sa do niekoľkých rokov nazbierala na tisícky eur. Navyše, môžeme rátať aj s dlhodobým zhodnotením. Podstatné je nepredávať a dodržiavať svoju stratégiu založenú na pravidelnom nákupe.

Počas poklesov, aké boli v roku 2022 nie je dôvod na smútok. Naopak, treba brať každý pád pozitívne, pretože môžeme nakupovať za lacno.

Koľko by sme zarobili na bitcoine
Koľko by sme zarobili na bitcoine. Zdroj: bitcoindollarcostaverage.com

Na záver ešte pridávam kalkulačku, koľko by sme zarobili na bitcoine, ak by sme od roku 2017 investovali každý týždeň 10 eur, čo je pre takmer každého človeka v tejto dobe zlomok výplaty. Hodnota účtu by bola dnes takmer 12 000 eur.

Prečítaj si aj: Príbeh o kryptomene: Ako som z nuly správnou stratégiou zarobil 25 000 euro