Kryptomenové burzy v problémoch – Coinbase sa pripravuje na temné obdobie

Novinky Coinbase čaká temné obdobie
Coinbase čaká temné obdobie. Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff/Burdun Iliya
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Burza Coinbase plánuje zverejniť správu o výnosoch za štvrtý štvrťrok roku 2022 už tento utorok, hneď po uzavretí trhu. Podľa správy Coindesk, investori očakávajú ďalšie nepriaznivé výsledky. Príjmy spoločnosti pravdepodobne klesnú na 589 miliónov dolárov, čo je spôsobené predovšetkým stále pretrvávajúcim nagatívnym sentimentom.

V medziročnom porovnaní majú byť podľa generálneho riaditeľa Briana Armstronga príjmy iba polovičné v porovnaní s rokom 2021. Celoročné príjmy sú odhadované na 3,1 miliárd dolárov, resp. o 61 % menej ako v predošlom roku. Štvrťročné správy Coinbase priamo ovplyvňujú aj volatilitu na trhu akciami COIN.

Podľa údajov z TradingView môžeme vidieť, že akcie sa prepadli od uvádzacej ceny na trhu o 85 % z hodnoty 429 dolárov na súčasných 65 dolárov. Zároveň od májovej korekcie rapídne narástol objem obchodovania. Od začiatku roka dokázali akcie COIN narásť o 100 %, no nič to nemení na tom, že z dlhodobého hľadiska nedošlo k žiadnej reverzii trendu.

Ak sa ale zameriame na posledné tri mesiace predošlého roka zistíme, že akcie klesli o takmer 60 %, čo sa bepodmienečne prejaví aj v správe o výnosoch.

Akcie Coinbase

Akcie Coinbase. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Coinbase nie je jediný

Centralizované burzy čelia neľahkým časom, keďže dôvera držiteľov mincí rapídne klesá a navyše SEC sprísňuje regulačný dohľad. Na túto tému si môžete prečítať mnoho našich článkov, ktoré upozorňujú obchodníkov pred rizikami spojenými s držbou kryptomien na burzách:

Odlivy z centralizovaných búrz sú prítomné na trhu už od marca 2020, čo znamená, že časy slávy majú centralizované zmenárne už dávno za sebou. Dokonca je pravdepodobné, že ani ďalší bullrun neprinesie také zisky, ako v minulom cykle. Je ale možné, že v roku 2023 sa bude burzám dariť viac, ako v pesimistickom roku 2022.

Podľa údajov z CoinMarketCap, je Coinbase na druhom mieste podľa denného obchodného objemu, s hodnotou 1,5 miliardy dolárov v čase písania článku.

Prečítaj si tiež: Čo sa deje? Binance a Huobi zmrazili 1,4 milióna v kryptomenách

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.