Posledná šanca lacno získať Bitcoin? – Bohatí nakupujú teraz! Kedy začnete vy

Okazio PCMemex mobil banner

Trh s kryptomenami sa v roku 2020 zmenil viac, než za posledné tri roky. Nejde iba o šialené cenové pohyby. Bitcoin, Ethereum a v menšej miere ďalšie kvalitné krypto-projekty začínajú skutočne napĺňať svoj potenciál. V čase globálnej ekonomickej krízy posilnenej pandémiou trh s kryptomenami rastie rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. 

Bitcoin v tejto kríze skutočne slúži ako skvelý bezpečný prístav pre investorov a drží si svoju hodnotu. Aktuálne je oproti začiatku roka 50% v pluse. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si našu štúdiu Bitcoinu v tejto kríze – stáva sa z neho digitálne zlato?

Rekordné investície do kryptomien v čase krízy

Narozdiel od roku 2017 majú tentokrát zvýšený záujem o kryptomeny hlavne tradiční investori z Wall Street, inštitúcie a mnoho amerických či čínskych miliardárov, ktorí vidia Bitcoin či Ethereum ako skvelý hedge proti súčasnému systému.

Historický rast kapitalizácie stablecoinov

O masívnych investíciach zo strany inštitúcií a miliardárom po celom svete svedčí aj neustále vytváranie nových stablecoinov. Pre porovnanie, Tether mal pred krízou v obehu približne 4,2 miliardy USDT tokenov – každý z nich krytý skutočným dolárom. Aktuálne už toto číslo presahuje desať miliárd.

Tether (USDT) je pre mnohých veľkých investorov najjednoduchšou cestou, ako sa dostať ku kryptomenám. Tether prijíma väčšina veľkých zmenární a dá sa zaň nakupovať nie len Bitcoin, ale aj Ethereum, Litecoin a doslova stovky ďalších digitálnych mien.

Grayscale skupuje viac Bitcoinov než koľko ich vzniká

Ďalšou indíciou, že kryptomeny čaká skvelá budúcnosť, je aj činnosť spoločnosti Grayscale, ktorá inštitucionálnym investorom sprostredkováva nákup a predaj digitálnych mien. Najväčší záujem je samozrejme o Bitcoin a Ethereum. Podľa najnovších správ už Grayscale skupuje 1,5-násobne viac mincí, než koľko sa ich vytvára ťažbou.

Bitcoin po halvingu dlhodobo silne bullish

To je možné vďaka zvýšenému záujmu investorov o samotný Bitcoin a taktiež o nedávny halving, ktorý znížil infláciu BTC na polovicu. Deje sa tak presne to, o čom sme špekulovali ešte pred halvingom. Dopyt po Bitcoine sa zvýšil, no ponuka sa znížila na polovicu. To skôr či neskôr začne ovplyvňovať aj ho cenu.

Je táto situácia iba umelo vyfabrikovaná?

Nie všetko však môže byť tak žiarivé, ako sa to na prvý pohľad zdá. Zo strany skeptikov sa stále ozývajú hlasy, ktoré Bitcoinu a ďalším kryptomenám neveria. Označujú ich za podvod alebo za extrémne riskantné investície. Ďalší zase tvrdia, že všetko okolo kryptomien je iba vymyslené a cenu manipuluje pár veľkých hráčov.

1D BTC/USD - Bitstamp

1D BTC/USD – Bitstamp

Nuž, do istej miery to môže byť pravda. V minulosti sme boli svedkami mnohých manipulácií ceny Bitcoinu a ďalších altcoinov. Aj v októbri 2019 sme zaznamenali masívnu manipuláciu, ktorá vyhnala cenu Bitcoinu o viac než 50%. To je možné vďaka nízkej likvidite trhu.

Ako kúpiť Bitcoin bezpečne a bez zbytočných poplatkov? My odporúčame využiť služby burzy Coinbase Pro. Pripravili sme pre vás detailný návod:

Desktop verzia

coinbase nakupovat kryptomeny bitcoin kryptomagazin

Mobilná verzia

coinbase-logo

Nízka likvidita trhu umožňuje krátkodobé manipulácie

Kryptomeny sú komodita a dajú sa skladovať. Síce digitálne, no to môže byť považované skôr za výhodu. Väčšina ľudí svoje mince drží doma bezpečne ukryté v hardwarovej peňaženke ako Trezor alebo digitálnych ekvivalentoch. Na burze je iba malá časť všetkých mincí a bohatí investori si tak môžu dovoliť menšie, či väčšie manipulácie jednoducho tým, že skúpia všetky mince na burze.

O pár minút alebo aj dní však na zmenárne po celom svete dorazia ďalšie coiny a cena sa vráti do normálu. Úspešne manipulovať trhom s kryptomenami je extrémne náročné. Ak chcete vedieť, viac, odporúčame prečítať si našu analýzu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Vládcovia trhu s kryptomenami – Manipuluje makro cenou Bitcoinu pár bohatých ľudí?

Banky a ich lži vs. Bitcoin

Po nástupe krízy sa so zvyšujúcim záujmom tradičných investorov o kryptomeny začali dvíhať aj hlasy z bankového sektora. Banky vo veľkom presviedčajú svojich klientov, aby nenakupovali, neobchodovali a celkovo nemali nič spoločné s digitálnymi menami. Známy je prípad, keď finančný poradca JPMorgan odhovoril záujemcu od kúpy Bitcoinov v hodnote stoviek miliónov dolárov. Bitcoin odvtedy zvýšilsvoju hodnotu o 50%.

Najnovšie sa do kryptomien pustila ďalšia americká banka – Godman Sachs a vybalila rokmi otrepané argumenty o tom, prečo Bitcoin nie je dobrá investícia. Tvrdí, že Bitcoin narozdiel od akcií negeneruje žiadnu hodnotu. Celý zmysel “investície” do takejto digitálnej meny je kúpiť a dúfať, že to neskôr niekto kúpi za drahšie.

Dlhodobé dáta však nasvedčujú, že v Bitcoine je o niečo väčší potenciál, než aký mu banky prisudzujú. Svedčí o tom napríklad dlhodobo rastúca cena a fakt, že Bitcoin rok čo rok prekonáva akciové indexy.

Starý vs. nový systém – Bezcenné akcie a bezcenný dolár

Navyše v dnešnom svete ani akcie nutne nevytvárajú hodnotu. Až pričasto sa stáva, že ich hodnota nemá absolútne nič spoločné s realitou. Je tomu tak aj v tejto kríze, keď akcie napriek karanténe a desivým makrodáta naďalej rastú vďaka masívnemu tlačeniu dolárov. Nakupovať akcie dnes môže byť nebezpečnejšie, ako kryptomeny a dolár už neznamená stabilitu.

Máte zálusk na lacné akcie? Nekupujte to, čoho sa bohatí zbavujú!

Ak teraz niekto drží veľa dolárov, musí počítať s tým, že inflácia mu z nich začne rýchlo ujedať. Fed si iba v roku 2020 vytlačil viac než 50% HDP USA a v najbližších rokoch s tým bude pokračovať. Vlny inflácie, ktoré následne dopadnú na celý svet, budú mať obrovský dopad na každého a pravdepodobne to bude horšie, než samotná kríza.

Ide však o skvelý spôsob, ako okradnúť celý svet. Inflácia nie je nič iné, než presun hodnoty preč od obyčajných ľudí ku svetovým elitám, ktoré si prerozdeľujú väčšinu inflačných dolárov. Aj to je dôvod, prečo sú v čase krízy akcie niektorých amerických firiem na historickom maxime. Obyčajným ľuďom sa znehodnocujú úspory, za rovnakú výplatu si dovolia menej a bohatí si namastia vrecká.

Ako sa to deje v praxi? Viac sa dočítate v našom rozbore:

https://kryptomagazin.sk/skvely-tyzden-pre-akcie-sledujte-s-nami-okradanie-celeho-sveta-v-priamom-prenose/

Disclaimer/ Nie sme zodpovední za prípadné straty spôsobené obchodovaním na burze. Tento článok je čisto informačný a vyjadruje osobné názory autora. Neodporúčame riadiť sa ním pri investovaní. Spravte si vlastný prieskum a vlastný názor, než sa do niečoho pustíte.

txbtxb