Striebro je populárna voľba v tejto kríze – Uvidíme ho ešte pod 10 $/oz?

0

Vzácne kovy sú od vypuknutia pandémie koronavírusu žiadaným artiklom. E-shopy sú vypredané a cena týchto kovov rastie, zatiaľ čo vo svete začína zúriť nová ekonomická kríza.  Ľudia po celom svete si tak chcú ochrániť svoje úspory pred infláciou a prepadom ceny akcií.

Striebro je v posledných rokoch stále populárnejšou voľbou. Ako to vyzerá s jeho cenou a aké sú vyhliadky do budúcnosti? Oplatí sa kúpiť striebro, zlato, alebo nebodaj digitálne zlato – Bitcoin? Na to sme sa opýtali nášho analytika Jakuba.

Obsah článku:

  • Pôjde ešte striebro pod 10$?
  • Čo na to cena fyzického striebra?
  • Bude teda možné nakúpiť uncu fyzického striebra pod 10$?
  • Čo na to zlato a Bitcoin?

Môže vás zaujímať: Zopakuje sa rok 1933? – Vlády môžu zakázať držanie zlata a nanútiť nám slabnúce euro

Pôjde ešte striebro pod 10 $?

Ja na začiatku analýzy použijem graf Excava, ktorý porovnáva terajší graf striebra s grafom Bitcoinu z rokov 2017 – 2019. Striebro sa správa dosť podobne. Najskôr malo extrémny rast v rokoch po kríze. Potom znova extrémny prepad a teraz sa pohybuje v akomsi triangli. Podobne to mal aj Bitcoin. Všetci si pamätáme silný rast z roku 2017 a potom silný pokles v roku 2018. Nakoniec Bitcoin začal formovať rovnako triangel, kde spodok trianglu bola hranica 6 000 USD. Nakoniec prišla ešte finálna kapitulácia na 3 000 $.

striebro, Striebro je populárna voľba v tejto kríze – Uvidíme ho ešte pod 10 $/oz?

Excavo si myslí, že to bude rovnaké aj so striebrom a že za to bude môcť druhá vlna COVID-19. Samozrejme striebro a zlato sa berú ako hedge proti systému. Videli sme však aj tento rok v marci, že pri kríze likvidity klesalo úplne všetko. Kryptomeny, drahé kovy, indexy, akcie. Excavo si teda myslí, že práve druhá vlna bude fázou kapitulácie na striebre.

Ako silný support označil hodnotu 8 $.

Prečítajte si našu analýzu: Striebro vs. zlato – Ktorý vzácny kov sa oplatí nakúpiť v tejto kríze?

Čo na to cena fyzického striebra?

Keď sa presunieme do minulosti a konkrétne do marca 2020, tak po prudkom prepade striebra chcelo veľa ľudí nakupovať striebro vo veľkom. Avšak cena fyzickej mince či tehlička bola oveľa vyššia ako cena na burze. Už dlhodobo je zrejmé, že cena papierového striebra nemá veľa spoločné s cenou fyzického striebra. Keď si odmyslíme rôzne marže a náklady, tak je rozdiel v cene rovnako priepastný. Nie je to tak len pri 1 unci, ale dokonca aj pri 1 kg tehličke. Rovnako je cena striebra o dosť vyššia ako cena na burze.

Bude teda možné nakúpiť uncu fyzického striebra pod 10$ ?

Môj osobný názor je, že to nebude možné, a že fyzické mince aj tehličky si cenu udržia. Samozrejme, môžu poklesnúť, ale silno pochybujem, že by sme ich dokázali nakúpiť pod 10 USDd. Cena papierového striebra teda kľudne môže ísť na nové low, ale nemusí to mať taký efekt aj pri cene fyzického striebra.

Samozrejme, na to, aby sme šli na nové low potrebujeme nejakú zásadnú správu. Cena striebra je už dlhé roky podhodnotená a manipulovaná. Ak príde druhá vlna výpredajov, tak sa striebro môže pozrieť na nové low, ale cena fyzického striebra tak nízko nepôjde.

Čo na to zlato a Bitcoin?

Zlato sa momentálne snaží atakovať hranicu 1 800 $, ktorá bude podľa môjho názoru pre neho finálna. Rovnako Bitcoin má problém prekonať hranicu 10 000 $. Zlato aj Bitcoin sa momentálne trápia a nedokážu prekonať kľúčové rezistencie. Bude to ich vrchol?

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, máme po nej zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú“ ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.


Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre