Skvelý týždeň pre akcie! Sledujte s nami okrádanie celého sveta v priamom prenose

1

Americká centrálna banka (Fed) počas tejto krízy úspešne manipuluje ekonomiku. Dáva obrovské peniaze bankám a tiež priamo investuje do spoločností s najväčším podielom na indexoch. Takto počas krízy manipuluje trh aby ochránil a rozmnožil peniaze bohatých.

Akciové indexy vznikli na to, aby viac menej sledovali stav ekonomiky. Najznámejšie sú americké indexy Dow Jones a S&P 500. peniaze v nich má takmer celý svet. Ide v podstate o číselká, ktoré sa pohybujú v závislosti na tom, akým smerom idú akcie, z ktorých sa dané indexy skladajú. Napríklad S&P 500 sa skladá z 500 najväčších spoločností v USA.

S&P 500 tento týždeň vytvoril nové lokálne maximum a dostal sa až na 2980 bodov. Týždeň uzavrel o niečo nižšie na hladine 2955 bodov. Dow Jones sa však vyššie nedostal a vytvoril iba druhý vrchol na hladine 24720 bodov. No a NASDAQ Composite už pomaly začína atakovať historické maximum spred krízy.

Situácia na akciových trhoch je napriek kolabujúcej americkej ekonomike tak dobrá, źe analytici začínajú hovoriť o novom historickom maxime do na konci tohto roka. Tom Lee predikuje pre S&P 500 rast na 3450 bodov! Viac o jeho predikcii tu.


Toto je druhá časť nášho seriálu v ktorom si ukazujeme, ako presne bohatí zarábajú na krízach. Kríza či už finančná, ekonomická alebo politická, je totiž integrálnou súčasťou mechanizmu, ktorý zabezpečuje presun hodnoty z celého sveta do USA a z rúk obyčajných ľudí, ktorí vytvárajú reálnu hodnotu k bohatým.

Prvý diel: Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému

V tomto dieli si na príklade z praxe ukážeme, ako presne nás okrádajú v tejto kríze, ktorú médiá chybne nazvali koronakrízou. Nie, nespôsobil to koronavirus. Ekonómovia už dlhú dobu varovali, že zle hospodárime a svet sa rúti do niečoho zlého.

Ak si nechcete nechať ujsť ďalšie diely nášho seriálu, dajte nám like na facebooku. Alebo začnite pravidelne sledovať Kryptomagazin. A nenechajte sa zmiasť názvom! Nesnažíme sa vám nanútiť kryptomeny. I keď tie sú tiež skvelým nástrojom, ako sa vyhnúť finančným machináciám centrálnych bánk. Rovnako dobré sú však aj vzácne kovy. Čo je lepšie v tejto kríze? Striebro či zlato? Prečítajte si našu analýzu.


Ako Fed manipuluje akciové indexy a prečo je to totálne svinstvo?

To, čo sa deje počas tejto krízy, je skutočne dych vyrážajúce. Fed priamo či nepriamo dotuje najväčšie americké firmy inflačnými dolármi, ktoré teraz vo veľkom „tlačí“. I keď tlačí rozhodne nie je správne slovo. V súčasnej internetovej dobe úplne stačí poslať do ekonomiky vymyslené číslo.

Fed si takto v marci tesne po rekordnom prepade akciových indexov vytlačil neuveriteľných 6,2 biliónov dolárov (6200 miliárd). Týmito dolármi dodal likviditu do trhu, na ktorom v tej dobe prasklo ohromné množstvo bublín a zamedzil tak ďalšiemu „papierovému“ prepadu ekonomiky. V ďalších mesiacoch potom v „tlačení“ dolárov pokračoval a pravdepodobne do bánk a veľkých amerických konglomerátov poslal ďalší bilión.

Mimochodom, to isté sa deje aj v EÚ (iba v menšej miere). Situáciu však vysvetľujeme na prípade Ameriky, keďže tá svojou činnosťou okráda úplne celý svet. A hlavne svojich „spojencov“

Takto kradnú profesionáli! Keď už kradnúť, tak poriadne a naraz z celého sveta

A zatiaľ čo americká ekonomika kolabuje, ľudia nemajú ani na nájom a nezamestnanosť dosahuje rekordné hodnoty, peniaze bohatých sú v bezpečí. Fed ich ochránil tým, že infláciou ukradol hodnotu z celého sveta.

Dolár je totiž svetová rezervná mena a v zásobách ju má každá centrálna banka na svete. Takmer 70% svetových rezerv je práve v dolároch. A zatiaľ čo americké banky a firmy bohatnú, svetové rezervy sa zmenšujú. No a keďže rezervy slúžia na krytie štátnych mien, klesá aj ich hodnota. Česká koruna napríklad od začiatku krízy stratila 15% svojej hodnoty!

Buďme radi za euro – Bratia Česi sú kvôli kríze o 15% chudobnejší!

Euro benefituje z hyperinflácie doláru

Euro sa zatiaľ drží a dokonca proti doláru mierne rástlo. Vďaka expanzívnej monetárnej politike ECB sa totiž v posledných rokoch stalo akousi druhou rezervnou menou. Ostatné krajiny sveta už držia takmer 80 miliárd eur vo svojich rezervách a euro tak tvorí takmer 25% všetkých peňažných rezerv na svete.

Na začiatku roka pritom ostatné krajiny vo svete vlastnili iba 73 miliárd eur a pred rokom to bolo menej než 70 miliárd. Ostatné krajiny vo svete teraz začínajú viac veriť euru, i keď ani EÚ nie je svätá.

Tiež vo veľkom tlačí inflačné peniaze. ECB si na začiatku krízy pripravila novučkých 750 miliárd na zachraňovanie bánk a strategických európskych firiem a nedávno sa objavili správy o novom 50-miliardovom fonde na pomoc pandémiou poškodeným ekonomikám (v podstate ide o peniaze, ktorými sa bude zachraňovať Španielsko, Taliansko, Grécko a Francúzsko.

Ako je na tom Slovensko? NKÚ práve publikoval zaujímavé dáta.

Iste by ste teraz chceli vedieť, ako sú na tom európske indexy. Máme pre vás dva, ktoré sú zaujímavé. Ide o nemecký DAX a európsky EU50 STOXX. Európa je zatiaľ miernejšia v pumpovaní inflačných peňazí do svojej ekonomiky, takže tieto indexy rastú pomalšie.

Nenechajte sa však pomýliť. Celý systém vlastnia rovnakí ľudia, ktorí ho vymysleli tesne po druhej svetovej vojne a vylepšovali až dodnes. Najnovší vynález našich panovníkov sa volá Quantitative Easing. Viac o ňom si môžete prečítať tu.

Začala sa kríza a to je obdobie, keď sa obyvateľstvu najviac klame a dejú sa tie najväčšie svinstvá. Krízy sú integrálnou súčasťou mechanizmu, ktorý presúva hodnotu od pracujúcich ľudí, ktorí ju generujú, k bohatým, ktorí vlastnia celý tento systém. Ako to funguje v praxi, to ste si mohli prečítať v dnešnom článku. Prečo je to však tak nechutné a ako presne nás to okráda, to zistíte v prvom dieli nášho seriálu o finančných krízach.

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Damiann

Euro benefituje z hyperinflacie doláru? V ktorom roku ste?nejak predbiehaťe