Kapitalizácia Tetheru dosahuje 9 miliárd! Na Bitcoin to má obrovský dopad

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Práve sa stalo to, na čo sme všetci čakali už dosť dlhú dobu. Token XRP stráca svoju pozíciu tretej najväčšej kryptomeny a tlačí sa naň Tether (USDT). Na coinmarketcape to však neuvidíte, pretože nesprávne trackuje kapitalizáciu Tetheru. USDT token je už totiž na mnohých chainoch. Existuje Ethereum či TRON verzia tohto stablecoinu.

Podľa presnejších dát, ktoré sú napríklad na webe messari.io, je v obehu viac než 8,85 miliardy USDT tokenov. Iné weby dokonca ukazujú deväť miliárd. Samotná spoločnosť Tether LLC bohužiaľ presné dáta neuvádza.

ANALÝZA – Bitcoin je po halvingu – Čo bude nasledovať? – Bullrun alebo vlastne nič?

Tether a Bitcoin – oneskorená pozitívna korelácia

Rast kapitalizácie Tetheru je dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Takmer vždy pár mesiacov po ňom začala rásť aj cena samotného Bitcoinu. Do Tetheru boli za posledné mesiace naliate miliardy dolárov. Krátko po marcovom MEGA dumpe Bitcoinu na 3700 $, ktorý bol spôsobený panikou okolo koronavirusu, pribudli v obehu takmer dve miliardy USDT. Následný rast BTC potom dosiahol 170%.

USDT kapitalizácia a BTCUSD

USDT kapitalizácia a BTC/USD

Dôležité je, že kapitalizácia Tetheru neprestáva rásť. To indikuje že doň neustále prúdia nové peniaze a za tie sa následne nakupuje BTC. Navyše rastú aj objemy ďalších stablecoinov na trhu ako USDC či TUSD.

To, že Inštitúcie a Wall Street nakupujú fyzické Bitcoiny, je evidentné. Stále viac ich to dokonca verejne priznáva a s kryptomenovými zmenárňami si rozumie aj JP Morgan. Svoje služby poskytuje burzám Coinbase a Gemini.

Videli ste dnešný LIVE Trading? Pozreli sme sa na Bitcoin Ethereum a ďalšie altcoiny! 

(článok pokračuje pod videom)

Kedy to bude mať vplyv na jeho cenu? Nuž, ono to už evidentne vplyv má. Je to vidieť aj na grafe vyššie, kde môžete vidieť cenu Bitcoinu v dolároch a objem USDT tokenov v obehu (dáta o USDT berie TradingView z coinmarketcapu, ale to nateraz postačí).

Oneskorená pozitívna korelácia týchto grafov je zjavná. Iba počet Tetherov v obehu pri dumpe Bitcoinu neklesá. To znamená, že tieto peniaze ostávajú v trhu. Aký teda má vplyv rastúca kapitalizácia Tetheru na samotný Bitcoin? Podľa všetkého dosť veľký. Pomôže mu to dosiahnuť nové historické maximum? Na to už odpovedzte vy:

Akú cenu dosiahne Bitcoin v roku 2021?

Loading ... Loading ...

Bitcoin si v tejto kríze vedie naozaj dobre. Prekonáva akciové indexy, aj zlato. Zlato je však rozhodne bezpečnejšie úložisko hodnoty. Momentálne sa obchoduje blízko historického maxima. Oplatí sa ho ešte nakupovať? Na to sme sa pozreli v našej analýze:

Zlato – najlepšia istota v čase krízy – Oplatí sa nakupovať aj keď je najdrahšie v histórii?

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka