DOGE vstupuje do nákupnej zóny.
DOGE vstupuje do nákupnej zóny. Zdroj: Shutterstock.com/Jes2u.photo a Shutterstock.com/pathdoc

Jedna z najznámejších kryptomien posledného bullrunu v súčasnosti signalizuje perfektný rastový potenciál. Podľa údajov z TradingView DOGE smeruje do ideálnej nákupnej zóny, ktorá by mohla v budúcnosti pravdepodobne zabezpečiť ziskové obchody.

Na grafe nižšie môžeme vidieť cenový vývoj DOGE na spotovom trhu. Denný graf smeruje do oblasti kľúčovej supportnej zóny, ktorá sa nachádza na intervale od 0,050 do 0,063 dolára. V minulosti táto oblasť bola reverzná, čo znamená, že cena na nej formovala dlhodobé dno.

DOGE/USD
DOGE/USD. Zdroj: TradingView

DOGE sa v čase písania článku obchoduje o 90 % nižšie v porovnaní s historickým maximom dosiahnutým dňa 8. mája 2021 na úrovni 0,76 dolára. Spomínaný support je oblasť, kde sa táto dlhodobá korekcia zastavila a cena reagovala sideway pohybom, ktorý vyústil v rastúci trend.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

DOGE ešte môže klesnúť

Z časového hľadiska by mali byť investori trpezliví, keďže dosiahnutie dna nemusí nastať hneď. Formovanie najbližšieho minima môže pokračovať aj ďalšie dva mesiace. Pri otáčaní trendu je najpodstatnejšia cenová akcia spojená s rastúcimi bullish obchodnými objemami. Objemy sú v súčasnosti dosť nízke a klesli na minimum. Podobné poklesy boli v minulosti predzvesťou blížiaceho sa rastúceho trendu.

Podľa údajov z Coinmarketcap DOGE dosahuje denné objemy obchodovania na úrovni 416 miliónov dolárov a trhová kapitalizácia predstavuje 9,9 miliardy dolárov. Meme coin je v súčasnosti 9. najväčšou kryptomenou na svete, ale dodnes je považovaný za rizikový projekt.

Minca vznikla ako vtip, ktorému dal Elon Musk nový rozmer a spôsobil vďaka svojej aktivite na sociálnych sieťach ošiaľ, ktorému podľahli predovšetkým nováčikovia. Emócie by ale v obchodovaní nemali mať svoje miesto, o čom sme vás informovali už skôr. Trhová cena DOGE sa v čase písania článku nachádza na úrovni 0,0747 dolára.

Mohlo by ťa zaujímať: Veľký potenciál rastu: kryptomeny, ktoré úplne ignorujú klesajúci trh a môžu masívne rásť