Polygon (MATIC) mal znovu niekoľko hodinový výpadok!
Polygon (MATIC) mal znovu niekoľko hodinový výpadok! ,zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Polygon, ktorý vystupuje ako „Layer-2 Ethereum“, mal opäť niekoľko hodinový výpadok a komunite sa to vôbec nepáčilo!

Na sieti sa nevytvoril nový blok viac ako 11 hodín, no vývojári stojaci za projektom pripisujú problém technickej inovácii siete.

Polygon bol odstavený

Vo štvrtok o 16:20 UTC vývojári siete Polygon upozornili používateľov, že podľa všetkého dôjde k výpadku približne o 17:50 UTC z dôvodu údržby vyžadovanej na jednej z troch vrstiev siete. Predpokladá sa, že nedávna aktualizácia spôsobila chybu v schopnosti siete dosiahnuť konsenzus.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – ak cena prekoná túto hodnotu, bude potvrdený rastúci trend

„Máme podozrenie, že v aktualizácii mohla byť chyba, ktorá ovplyvnila konsenzus a spôsobila, že rôzne tzv. „Heimdall validátory“ boli na rôznych verziách reťazca, čím bolo nemožné dosiahnuť 2/3 konsenzu.“

Výpadok sa začal približne o 17:54 UTC. Tím za projektom Polygon vydal aktualizáciu približne o 1:30 UTC s vysvetlením, že stále pracuje na odstránení chyby a že bola nasadená rýchla oprava, ktorá pomôže pokračovať vo vytváraní blokov. Tím taktiež uistil používateľov, že všetky prostriedky a údaje v reťazci sú v bezpečí.

Používatelia Polygonu zo začiatku pochopili, že sa výpadok očakával, no po šiestej hodine sa medzi komunitou začali objavovať menšie nepokoje.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Sieť Polygon pozostáva z troch vrstiev a každá plní jedinečnú úlohu. Inteligentné zmluvy fungujú na vrstve Ethereum a vrstva „Bor“ pomáha vytvárať nové bloky. Problém spočíval v tretej, tzv. „Heimdallovej vrstve“.

Heimdall je súbor uzlov proof-of-stake (PoS), ktoré pomáhajú sieti dosiahnuť konsenzus. S problémom Heimdalla Polygon nie je schopný dosiahnuť konsenzus v sieti.

Nejde však o prvú chybu na sieti Polygon. Posledná veľká chyba, ktorú developeri našťastie opravili, ohrozila finančné prostriedky v hodnote 24 miliárd dolárov, no koncom roka 2021 bola bez problémov opravená.

Čítaj ďalej: Dash predstavuje novú funkciu posielania peňazí bez potreby internetu!