Cardano pracuje na zvýšení rýchlosti inteligentných zmlúv
Cardano pracuje na zvýšení rýchlosti inteligentných zmlúv. Zdroj: Shutterstock, Dennis Diatel

Ekosystém Cardano zvážil a prijal návrh na urýchlenie aktualizácií platformy inteligentných zmlúv. Čo prinesie táto dôležitá zmena?

Cardano zrýchli inteligentné zmluvy

Riaditeľ komunikácie spoločnosti IOHK, Tim Harrison, zverejnil na svojom Twitteri informácie o najnovšej aktualizácii siete Cardano. Zdá sa, že platforma inteligentných zmlúv Plutus prejde úpravami, ktoré by ju mali výrazne zrýchliť.

Prečítaj si tiež: Je Bitcoin blízko ďalšej býčej série? Historicky presný indikátor naznačuje, že áno

Návrh s názvom „CIP-35“ navrhuje jednoduchší a najmä kratší proces podávania návrhov CIP na zmenu jadra Plutus. Hlavnou myšlienkou tohto návrhu je konkrétnejšia a jasnejšia štruktúra aktualizácií platformy Plutus a jej knižníc. Mala by sa tak odstrániť zbytočná byrokracia. Ekosystém Cardano sa totiž stále stretáva s negatívnou kritikou rýchlosti tejto siete. Tá je síce stabilná, ale pomalá.

Na kritiku reagoval aj Charles Hoskinson, podľa ktorého je tento prístup z dlhodobého hľadiska lepší.

„Každá zmena bude starostlivo zvažovaná a po jej vykonaní bude následne monitorovaná, aby sa zistil jej vplyv na výkon,“ uviedol Hoskinson.

Predstavitelia spoločnosti IOHK tvrdia, že nebudú vykonávať zmeny žiadnym tempom, ktoré by mohlo ohroziť dlhodobú bezpečnosť siete Cardano.

V každom prípade, nie všetci investori môžu byť s touto politikou spokojní. Cena natívneho tokenu ADA je totižto na míle vzdialená od historického maxima na úrovni 3,10 USD.