BTC pokračuje sideway. Zdroj: Shutterstock.com/Mmaxer
BTC pokračuje sideway. Zdroj: Shutterstock.com/Mmaxer

BTC sa z krátkodobého hľadiska vyvíja v bočnej sideway štruktúre. Korekcia, ktorú každý očakával, zatiaľ nenastala. Je to však dobrý signál? Ak totižto vezmeme do úvahy, že cena Bitcoinu narástla od 29 000 $ na 50 500 $ bez známky vážnejšej korekcie, núka sa otázka, či korekcia nie je nevyhnutná. V súčasnosti však rast stagnuje už približne 10 dní.

Bitcoin od dosiahnutia maxima 50 500 $ z dňa 23. augusta stále stagnuje v sideway štruktúre medzi hladinami 46 500 $ a 50 500 $. Cena vytvorila na supporte dvojité dno a na rezistencii dvojitý vrchol. Býčí target ostáva na hladine 53 500 $, avšak cena potrebuje prelomiť spomínanú rezistenciu a to najlepšie aj s podporou objemov.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoinové rezervy burzy Coinbase klesli na úroveň z roku 2017

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

BTC je momentálne sideway

Na druhej strane ak by cena náhodou neudržala support 46 500 $, tak ďalší kľúčový support sa nachádza na hladine 42 500 $. Táto zóna je kľúčová pre ďalšie pokračovanie trendu, pretože pod supportom a nad rezistenciou sú gapy transakcií. To znamená, že ak cena prekoná jednu z týchto hodnôt, tak spomínané targety budú vyplnené takmer hneď a vo vysokej volatilite.

RSI dokonca neustále rešpektuje hladinu prekúpenosti ako rezistenciu pri 70 bodoch. Na druhej strane stále testuje support na cca 38 bodoch. V oranžovom kruhu na grafe vidíme, že cena rešpektovala predošlý dlhodobý support ako novú rezistenciu. Po takomto medveďom signále by mala cena ísť do korekcie. Avšak nestalo sa tak, čo potvrdzuje silu na strane býkov.

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – cena smeruje na nové maximum, kde je target?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.