[Správy] Kryptoburza Itbit pridáva do svojho portfólia BCH, ETH, LTC a XLM

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptoburza Itbit pridáva do svojho portfólia BCH, ETH, LTC a XLM – Veľká finančná spoločnosť otvára obchodovanie s kryptomenami – Quebec zastavil nové mining projekty – Bicoin klesá, ťažiari strácajú ziskovosť – Nie je to len volatilita Bitcoinu, čo nedá kryptoobchodníkom spávať – Yahoo! Vstupuje do kryptosveta – Činske banky plánujú presunúť čiernu listinu dlžníkov na blockchain

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Správa dňa

Globálna krypto platforma Itbit dnes, 14.6.2018, získala povolenie od New York State Department of Financial Services (NYDFS), aby ponúkala rozšírené obchodné a úschovné služby pre Bitcoin cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Stellar (XLM). Spoločnosť Itbit začne ihneď ponúkať služby týkajúce sa úschovy, escrow a OTC obchodovania s týmito novými aktívami. Rozširuje tým svoje existujúce BTC ponuky. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Tip redakcie – Litecoin je na tohtoročnom minime! – padol pod 100 $ – oplatí sa ho ešte držať?

Kryptoburzy 

Finančná spoločnosť Susquehanna International Group, s centrálou vo Philadelphii, je jedným z najväčších hráčov v obchodovaní s tradičnými investíciami.. V priebehu posledných dvoch rokov si spoločnosť vytvorila trading desk pre obchodovanie s Bitcoinom. Asi tucet ľudí nakupuje a predáva Bitcoin a iné kryptomeny rádovo v miliónoch USD.

Teraz firma Susquehanna v tichosti otvára obchodovanie pre skupinu svojich 500 klientov, s plánmi na ďalšie rozšírenie. https://www.nytimes.com/(v EN)

Mining

Kanadská provincia Quebec, doteraz známa svojou podporou miningu, oznámila, že zastavila schvaľovanie nových projektov na ťažbu kryptomien. Chce tak získať čas na zváženie obmedzení na ich prevádzku a zvýšenie sadzieb za energiu. Stalo sa tak na základe žiadosti Hydro Quebec, ktorá chce aby bola obmedzená celková dostupná energia pre minerov na 500 megawattov. https://www.reuters.com/ (v EN)

Tým že medvedí trend BTC stále pretrváva, pre minerov sa stáva rentabilita ťažby stále väčším problémom. Podľa americkej mega banky JPMorgan sú ťažobné operácie rentabilné až pri cene BTC vo výške 8,600 USD, alebo viac. Názor jedného z vedúcich analytikov kryptoanalýz spoločnosti CNBC je ten, že všetci, čo dúfajú v rýchly rast, budú musieť počkať. V rozhovore s Fast Money, Ran Neu-Ner povedal, že Bitcoin má ešte dlhú cestu, než dosiahne dno. Jeho cenová predpoveď naznačuje, že minca klesne na 6,250 dolárov, prípadne otvorí dvere k hlbšej korekcii, ktorá otestuje 6 000 dolárov a pravdepodobne až 5 000 dolárov. https://hacked.com/ (v EN)

Hacking

V posledných mesiacoch ukradli hackeri kryptomeny v hodnote stoviek miliónov dolárov. Odborníci tvrdia, že problém nebude v dohľadnej dobe vyriešený a do centra pozornosti sa dostali obavy o bezpečnosť kryptomien uložených na burzách.

Očakávam, že hackeri sa budú naďalej zameriavať na kryptoburzy,” povedal Henri Arslanian, šéf finančných technológií v ázijskej časti PwC. “Odmeny sú vysoké, a niektoré z týchto búrz rástli tak rýchlo, že ešte nestihli implementovať náležité bezpečnostné opatrenia” dodal. http://money.cnn.com/ (v EN)

Môže vás zaujímať: Tether čelí obvineniu z manipulácie s kryptomenami – dôvod minuloročného rastu trhu?

Giganti a krypto

Yahoo! Japonsko potvrdzuje vstup do kryptopriestoru, prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Z Corporation. Yahoo! Japonsko potvrdilo nákup 40 percentného podielu kryptoburzy Bitarg Exchange Tokyo Co. Ltd. Ako uviedla agentúra Reuters, dohoda pravdepodobne dosiahne výšku 2 až 3 miliardy jenov (18,6 až 27,9 milióna dolárov). Zvyšných 60% ostáva stále vo vlastníctve CMD Lab,, materskej spoločnosti spoločnosti Bitarg. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Blockchain

Banková odnož čínskeho maloobchodného gigantu Suning vyvinula svoj blockchain systém. Jeho cieľom je presunúť svoju čiernu listinu podozrivých dlžníkov do distribuovanej databázy. Ich snahou je umožniť spoluprácu s inými bankami pri prevencii úverových podvodov.

Pri používaní systému sa každá zúčastnená inštitúcia stáva uzlom blockchainu, ktorý má prístup k pôvodnej čiernej listine zdieľanej spoločnosťou Suning Bank. Uzly môžu ďalej aktualizovať zoznam s vlastnými údajmi. https://www.coindesk.com/ (v EN)

Naše najnovšie video:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.