Cena Bitcoinu by mohla vystreliť vďaka Británii – Tu je dôvod

0

Najvyšší finančný regulátor Spojeného kráľovstva uskutočnil prieskum a zistil významný nárast počtu majiteľov kryptomien a povedomia o kryptomenách. Na základe prieskumu údajne až 2,6 milióna občanov vlastní nejaké kryptomeny. Väčšina z nich bola nakúpená na zahraničných burzách.

Nový prieskum priniesol zaujímavý výsledok!

Úrad pre finančné riadenie (FCA), ktorý reguluje odvetvie finančných služieb vo Veľkej Británii v utorok uverejnil správu s názvom „Spotrebiteľský výskum 2020 v krypto priemysle“. Tento kvantitatívny výskum nadväzuje na správu FCA o kryptomenách, ktorý sa uskutočnil v marci minulého roka.

Takmer 4 % Britov vlastní kryptomeny

„Odhadujeme, že 3,86 % súčasnej populácie vlastní kryptomeny. To predstavuje približne 1,9 milióna dospelých obyvateľov (nad 18 rokov) Spojeného kráľovstva. Autori prieskumu ďalej uviedli:

„Výsledky výskumu poukazujú na štatisticky nárast. Za posledné obdobie sa počet vlastníkov kryptomien zdvojnásobil.“

V správe sa píše, že počet obyvateľov, ktorí nikdy nepočuli o kryptomenách sa z pôvodných 58 % znížilo len na 27 %. Ostatných 73 % obyvateľov už buď vlastní kryptomeny, alebo vie o týchto aktívach. Iba približne 25 % držiteľov BTC má investovaných viac ako 1 000 GBP. Najčastejšie vlastníci majú investovaných niekoľko desiatok dolárov.

Možno ťa bude zaujímať: USA vykúpili celosvetové zásoby lieku na COVID-19! Chamtivosť a arogancia americkej vlády nemá hraníc

Najväčší záujem je o Bitcoin a Bitcoin Cash!

prieskum, Cena Bitcoinu by mohla vystreliť vďaka Británii – Tu je dôvod
Investori najviac nakupovali Bitcoin a Bitcoin Cash, nasleduje LTC a ETH.

Najväčší záujem je o nákup Bitcoinu. Napodiv je prekvapivé, že za Bitcoinom nenasleduje ani Ethereum a ani Litecoin, ale Bitcoin Cash. So 78 % dominuje rebríčku Bitcoin. V Spojenom kráľovstve teda nie je veľký záujem o nákup altcoinov. Investori radšej vsádzajú na istotou a teda aktíva, ktoré už majú za sebou nejakú minulosť.

Najviac nakupovali na Coinbase

Pokiaľ ide o to, kde respondenti kúpili svoje kryptomeny, 77 % uviedlo, že nakupovali prostredníctvom online burzy. 5 % využívalo iba burzy so sídlom vo Veľkej Británii, 12 % používalo burzy vo Veľkej Británii aj mimo Spojeného kráľovstva, zatiaľ čo 83 % využívalo iba burzy mimo Veľkej Británie. Najviac investorov nakupovalo na Coinbase (63 %), Binance (15 %), Krakene (10 %), Bittrexe (8 %) a Bitfinexe (7 %).

Prečítaj si: SPRÁVY – Trhy v júni bez pohybu – DeFi prechádza zmenami – Koniec súkromia v USA

Prieskum sa uskutočnil minulý rok

Kvantitatívny výskum FCA v teréne sa uskutočnil od 13. do 21. decembra. Náhodných občanov sa pýtali, či v minulosti počuli o Bitcoine. Celkovo sa zapojilo do prieskumu 3 085 respondentov. 73 % teda 2 258 z dotazovaných povedali áno. Následne odpovedali na ďalšie otázky. Napríklad, kde nakúpili BTC a koľko ho vlastnia. Približne 500 z nich vedelo odpovedať, že už mali v minulosti skúsenosť s nákupom kryptomien.

Prečítajte si ďalej

5 dôvodov, prečo Bitcoin v roku 2021 predvedie obrovskú rallye

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre