5 dôvodov, prečo Bitcoin v roku 2021 predvedie obrovskú rallye

0

Trh s kryptomenami prakticky od Bitcoin halvingu stagnuje. To je scenár, ktorý predpokladal iba málokto, no stalo sa. Cena Bitcoinu sa pohybuje medzi 9 – 10 tisíc dolármi a akékoľvek pokusy o prerazenie tohto kanála skončili neúspechom. Také dlhé obdobie akumulácie s nízkou volatilitou sme naposledy zažili na začiatku minulého roka, keď sa BTC obchodoval za 3 500 $.

Pokojné obdobia však na trhu s kryptomenami nikdy netrvajú dlho a skôr či neskôr sa trhy pohnú novým smerom. Ale kam sa vydajú? Nuž, existuje množstvo indícií, že sa môžeme tešiť na ďalšiu veľkú rallye, ktorá by malo prísť v roku 2021.

Obsah článku:

  • Volatilita Bitcoinu na ročnom minime
  • Masívna akumulácia BTC a navyšovanie HODL pozícií
  • Korelácia medzi HODL vlnami a cenou Bitcoinu
  • Rastúci záujem o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov a veľkých hráčov z tradičných trhov

Určite vás bude zaujímať: Bitcoin je nudný? Dnes dosiahol ŠTYRI maximá – Tu sú

Volatilita Bitcoinu na ročnom minime

Bitcoin na momentálne nachádza v zlomovom bode. Svet zasiahla pandémia koronavírusu, ktoré ešte stále zúri v niektorých najrozvinutejších krajinách (vrátane USA) a ľudia pomaly strácajú istotu. Bitcoin bol vytvorený v roku 2008 ako odpoveď na finančnú krízu. Všetci teda s napätím sledujú, ako sa zachová v aktuálnom krízovom období.

To vidieť aj na minimálnej volatilite. Ľudia sú teraz opatrní. Taká nízka volatilita však nikdy nevydržala dlho.

Bitcoin index volatility

Dva signály na nákup altcoinov – Skúste tieto mince od Trader 2.0

Masívna akumulácia BTC a navyšovanie HODL pozícií

Dôvera investorov v Bitcoin v roku 2020 výrazne stúpla. V súčasnosti už HODL pozície dosiahli nové All Time High (61%) a záujem o kryptomeny má stále viac tradičných investorov.

„Po prvé, 61 % všetkých Bitcoinov sa viac než rok nepohli! Ide o absolútne historické maximum. Aby toho nebolo málo, 44 % zásoby Bitcoinov sa nepohlo za posledné 2 roky (takmer ATH) a takmer 30 % BTC sa nepohlo viac než 3 roky! Ľudia HODLujú.“

– povedal šéf spoločnosti Glassnode Rafael Schulze-Kraft.

Istotu dlhodobých investorov nenaštrbil ani tohtoročný rýchly dump Bitcoinu na 3 700 $. Ak táto udalosť nevystrašila HODLerov, tak ich už nevystraší nič.

Počet HODL-ovaných Bitcoinov na historickom maxime

V tomto roku zaznamenávame jednu z najväčších akumulačných fáz v histórii, čo budeme rozoberať aj v ďalších bodoch tohto článku. V roku 2020 klesali HODL pozície iba 16 dní.

Chcete pomoc pri obchodovaní kryptomien? Využite 50% zľavu na naše členstvo a vyskúšajte na mesiac Trading11

Korelácia medzi HODL vlnami a cenou Bitcoinu

Navyšovanie HODL pozícií svedčí o dôvere veľkých investorov v rastúcu hodnotu kryptomien a hlavne Bitcoinu. HODLeri sa však môžu mýliť. Alebo nie? V tomto grafe porovnávame hodnotu Bitcoinu s objemom HODL pozícií. Ako môžete vidieť, počas rokov tam vznikla pekná korelácia.

Porovnanie ceny Bitcoinu s objemom HODL pozícií

Navyšovanie HODL pozícií väčšinou predchádza rastu Bitcoin a naopak, ak HODLeri začnú predávať, eventuálne môžeme očakávať aj pokles ceny. Od druhého kvartála 2018 sme v rastovej fáze. I keď niektorí HODLeri predávali aj počas bullrunu z minulého roka.

Rastúci záujem o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov a veľkých hráčov z tradičných trhov

O tom, že sa stále viac multimiliardárov, inštitúcií a veľkých hráčov z Wall Street zaujíma o Bitcoin sme na tomto webe písali už mnohokrát. Svedčia o tom aj pravidelné reporty spoločnosti Grayscale, ktorá momentálne vykupuje viac Bitcoinov, než koľko sa ich ťaží. Veľké investičné spoločnosti, ako Fidelity či ICE už nejaký čas ponúkajú svoje kryptomenové služby a o záujme hedge-fondov o BTC svedčí prehlásenie legendárneho investora Paula Tudora Jonesa. Ten sa rozhodol alokovať 1 % svojho 22-miliardového fondu do BTC.

Je dôležité poznamenať, že títo veľkí hráči z Wall Street majú bohaté skúsenosti s investovaním a vedia potichu nakupovať. Tak, aby to iba minimálne ovplyvnilo cenu assetu, o ktorý majú záujem. Až keď budú spokojní s veľkosťou svojich pozícií, príde na rad pumpovanie.

Pád Bitcoinu na 6000 $ bude bullish – Tu sú dôvody

Nádejná technická štruktúra – Analytici sa zhodujú, že bullrun sa v najbližších mesiacoch stane skutočnosťou

Trh s kryptomenami je plný špekulantov a neschopných obchodníkov, ktorí mudrujú na internete a snažia sa zviditeľniť tým, že vyvolajú senzáciu. Preto väčšina fanúšikov kryptomien začala ignorovať predikcie a mnohých dokonca zasiahla letargia. Veľká časť komunity neverí, že v dohľadnej dobe môže Bitcoin prekonať svoje historické maximum.

A niet sa čomu diviť, informačný šum v krypto-sektore je obrovský a získať názory od kvalitných a skúsených odborníkov je veľmi náročné. V posledných mesiacoch sme však postrehli zaujímavý trend. Množstvo vyprofilovaných obchodníkov sa rôznymi spôsobmi dopracovalo k rovnakým záverom. Bitcoin v najbližších rokoch (2021 – 2023) dosiahne nové maximum, ktoré sa bude pohybovať okolo 70 – 100 tisíc dolárov.

S jednou z prvých známych predikcií tohto kalibru prišla nemecká banka LB Bayern,ktorá reagovala na nadchádzajúci halving a stock-to-flow metódou sa dopracovala k hodnote
90 000 $ pre Bitcoin „po halvingu“. Nie okamžite po halvingu, no eventuálne by sme sa tam mali dostať.

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

Známe sú aj fraktálové analýzy, v ktorých traderi hľadajú podobné patterny z minulosti a snažia sa ich aplikovať na aktuálnu situáciu. Tieto analýzy tiež dávajú rovnaký záver. 70 – 100 tisíc za Bitcoin do dvoch rokov.

Bitcoin za 70 000 $ v roku 2021? Podľa tohto fraktálu áno!

Analýza 6M grafu - Nunya Bizniz

Zaujímavo vyzerá aj analýza 6-mesačného grafu od obchodníka Nunya Bizniz. Ten hľadá takzvanú G1 sviecu (Green one). Tvrdí, že vždy po vytvorení tejto sviece zaznamenali trhy niekoľkoročný rast. Naposledy sa G1 svieca uzavrela pred dvoma dňami.

A to sú naše dôvody, prečo Bitcoin v roku 2021 zaznamená ďalší veľký UPtrend a vytvorí nové ATH, ktoré bude podstatne vyššie, než to súčasné. Ako sa vám to pozdáva? Zabudli sme na niečo? Alebo s niektorými dôvodmi nesúhlasíte? Reagovať môžete pomocou smajlíkov pod článkom.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre