USA vykúpili celosvetové zásoby lieku na COVID-19! Chamtivosť a arogancia americkej vlády nemá hranic

1

Spojené Štáty Americké v tomto roku dosiahli nové prvenstvo ako najviac postihnutá krajina vírusom COVID-19. Viac než 2,5 milióna nakazených a 130 000 mŕtvych – dvakrát viac než Brazília na druhej a štyrikrát viac než Rusko na tretej priečke. Ochorelo teda takmer jedno percento krajiny. USA preto investovali obrovské peniaze do výskumu liečby a podarilo sa!

5 spôsobov ako všetci hlúpo a iracionálne míňame peniaze

Remdesivir od Gileadu úspešne bojuje s koronavírusom – bude si účtovať tisíce za liek ktorý stojí 10 $

Farmaceutická spoločnosť Gilead prišla na trh s remdesivirom, ktorý účinne bojuje proti nákaze. Spojené Štáty dali Gileadu na vývoj viac než sedemdesiat miliónov dolárov. Výsledkom je účinný liek, ktorý stojí približne desať dolárov. Skvelé!

Bohužiaľ, v najbližších troch mesiacoch bude dostupný iba v USA. Americká vláda sa totiž rozhodla vykúpiť všetky zásoby. Zvyšok sveta si teda bude musieť počkať. Gileadu za jednu liečbu zaplatí neskutočných 3200 $. V konečnom dôsledku však ľudí vyjde až na 5700 $

Toto je najväčšia finančná chyba, akú môžete urobiť vo svojom živote

Američania sú zo správania vlády znechutení

Za túto cenu si Remdesivir môžu objednávať nemocnice. Tie náklady presunú na poisťovne, ktoré ich zase rozrátajú na svojich poistencov. Američania za liečbu Remdesivirom dokopy zaplatia 1,6 miliardy dolárov. Vláda si objednala 500 000 dávok.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať. Američania, aj zvyšok sveta tento krok odsúdili. USA absolútne nezvládli boj proti pandémii a teraz, keď sa konečne objavilo riešenie sebecky vykúpili všetky zásoby lieku.

Je smutné, že vo svete, v ktorom krajiny spoločne bojujú proti nákaze a pomáhajú si medickým personálom, zariadením a ochrannými prostriedkami je jedna krajina schopná vykúpiť úplne všetky zásoby lieku. To však rozhodne nie je najväčšie svinstvo, ktoré sa deje v USA.

Zatiaľ čo malé podniky krachujú, ľudia prichádzajú o prácu a nemôžu si dovoliť nájom, v USA vzniká nová vrstva superbohatých, ktorí tento rok zarobili desiatky miliárd dolárov. Veľké americké korporácie zažívajú najlepšie časy v histórii. A to v čase ekonomickej krízy. Ako to funguje? Prečítajte si tento článok:

Odhalené – Takto centrálne banky vytvárajú novú vrstvu superbohatých

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Pepo

Trump sa to asi naučil od Merkeovej, keď Slovensku a aj iným európskym krajinám ukradla vopred zaplatené rúška a dezinfekčné prostriedky. Chamtivosť a arogancia nemeckej vlády nemá hraníc. Európania sú zo správania nemeckej vlády znechutení !