Po poklese sa teraz Bitcoin najlepšie nakupuje – Cesta k miliónu #9

Kategorie: Cesta k miliónu
Prečo sa teraz oplatí kúpiť Bitcoin
Prečo sa teraz oplatí kúpiť Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Audrius Merfeldas

Po mesiaci tu máme ďalší diel z našej série Cesta k miliónu. Aj napriek tomu, že aktuálny stav nášho hodl účtu je o 18 % nižšie, stále vnímame trh pozitívne, pretože práve nízka cena nám pomáha spriemerovať nákupnú cenu nižšie.

Čo sa zmenilo?

Ako sme spomenuli na úvod, hodnota účtu v dôsledku mesačného poklesu je nižšia. Nakúpili sme nové bitcoiny za 500 dolárov, čím sme si priemerný nákup posunuli nižšie. Naďalej plánujeme metódou DCA každý mesiac zvyšovať hodnotu portfólio o 500 až 1 000 dolárov.

Aktualizácia hodl účtu

Aktualizácia hodl účtu. Zdroj: cryptocompare.com

Aj keď posledný krach burzy FTX zamával s trhom, Bitcoin zostal stále fundamentálne rovnaký a jeho dlhodobý rast by nemal byť narušený. Všetky aktíva sú vysoko náchylné na rôzne udalosti, či už ide o akcie, alebo kryptomeny. Preto cena z krátkodobého hľadiska poklesla.

Čo ďalej a akým smerom pôjde Bitcoin?

Trh sa nedá načasovať. Ak by sme to aj skúšali, cena nakoniec môže urobiť výrazný pohyb opačným smerom, než sme čakali a nakoniec kúpime ešte drahšie. Preto počas aktuálneho klesajúceho trendu je pre nás jediná dôležitá vec, a to nakupovať v rôznych čiastkach a pravidelne Bitcoin, počkať, kým sa situácia na globálnych trhoch stabilizuje a potom už sa iba viesť na raste.

Na Bitcoine sa blíži halving, FED rovnako nemôže zvyšovať úrokové sadzby večne a očakáva sa otočenie trendu už počas roka 2023. To hrá v prospech Bitcoinu, ktorý je dnes v 75-percentnom poklese od maxima. Pre porovnanie s minulosťou, vždy v predchádzajúcich cykloch sa cena otočila po približne 85-percentnom poklese. Ak by sa teda už po niekoľkýkrát opakovala história, tak dno Bitcoinu by mohlo byť niekde medzi 10 000 až 15 000 dolárov, kde sa v podstate už momentálne nachádzame.

Na záver treba znovu zopakovať, že časovanie trhu je nezmysel a nikto nevie, akým smerom sa trh pohne. Vymenovali sme negatívne a pozitívne fundamenty, ktoré by mohli hýbať s cenou, a ako spomíname v každom diele seriálu, treba myslieť pozitívne a držať sa nastaveného systému. Nepredávajte v panike.

Prečítaj si minulý diel: Začíname znovu investovať. Je teraz správny čas kúpiť Bitcoin? – Cesta k miliónu #8