Čaká BlockFi krach?
Čaká BlockFi krach? Zdroj: shutterstock.com/Chor muang

BlockFi podľa interných informácií pravdepodobne čoskoro ohlási bankrot. Dôsledkom je krach burzy FTX, kde mali mať údajne prostriedky klientov. A keďže sa k ním pre zlyhanie jednej z najväčších búrz nevedia dostať, ich likvidita je ohrozená. Výbery na BlockFi sú už niekoľko dni zastavené a vyzerá to na dlhodobý problém.

Podľa informácii od WSJ sa BlockFi chystá prepúšťať zamestnancov a hrozí im bankrot. Dôvodom celej situácie je zlyhanie FTX a záväzky ďalšej spoločnosti napojenej na FTX, Alameda Research. Vo svojom blogovom príspevku spoločnosť  vyvrátila, že by všetky prostriedky mali iba na platformách skrachovaných spoločností. Na druhej strane, pokiaľ sa k záväzkom nedostanú, tak je ohrozené ďalšie fungovanie burzy.

BlockFi hľadá riešenie, ako sa vyhnúť krachu

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti je nasledovné:

Existuje množstvo scenárov, ktoré môžeme mať k dispozícii, a teraz pracujeme na tom, aby sme určili najlepšiu cestu vpred. BlockFi má potrebnú likviditu na preskúmanie všetkých možností a angažovali sme expertných externých poradcov, ktorí nám pomáhajú orientovať sa v ďalších krokoch.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Má krypto-svet problém?

Najväčší problém kryptomenového sveta v tomto roku spočíva v dôvere voči spoločnostiam, ktoré poskytujú rôzne služby ako obchodovanie, staking a pôžičky. V prípade Celsiusu a FTX samotní majitelia spoločnosti použili prostriedky používateľov na vlastné účely, respektíve na účely riskantných obchodov a transakcií, čím sa dostali do finančných problémov. Kryptosvet nie je regulovaný ako akciový, preto držanie kryptomien na akékoľvek burze je rizikové. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance