Zmenáreň eXFi
Zmenáreň eXFi. Zdroj: exfi.trade

eXFi je decentralizovaná platforma na obchodovanie s futures, ktorá bola spustená v roku 2022 a ponúka až 100-násobnú páku pre všetky obchodné páry. eXFi ponúka svojim používateľom veľkú likviditu, zjednodušené používateľské rozhranie, viacero kolaterálov a pokročilé riadenie rizík, pričom ponuka vysokú úroveň súkromia.

eXFi je postavená na 2 vrstvách pre rýchle plnenie príkazov a nízke poplatky. Používatelia môžu zadávať veľké objednávky s najlepšími možnými cenami bez KYC a majú plnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi.

Zmenáreň eXFi
Zmenáreň eXFi. Zdroj: exfi.trade

Obsah recenzie:

 1. Používateľské rozhranie
 2. Vklady a výbery
 3. Obchodné páry
 4. Pákový efekt
 5. Poplatky
 6. Bezpečnosť
 7. Decentralizované funkcie
 8. Najčastejšie kladené otázky o eXFi
 9. Príručka eXFi pre začiatočníkov
Výhody: Nevýhody:
Decentralizovaná zmenáreň Malý počet obchodných párov
Páka až do 100 násobku  
Live podpora a chat  
Možnosť zadať stoploss a target

 

Používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie
Používateľské rozhranie. Zdroj: exfi.trade

Používateľské rozhranie eXFi je intuitívne a spája všetky výhody CEX s výhodami DEX. V hornej časti obrazovky sa nachádza lišta rýchleho prístupu ku všetkým dostupným párom na obchodovanie, ktorá umožňuje používateľom rýchlo prepínať medzi rôznymi pármi.

V strede obrazovky sa nachádza obchodný graf, ktorý obsahuje všetky nástroje na kreslenie grafov, ktoré by obchodník mohol potrebovať na technickú analýzu.

Na pravej strane je okno na zadávanie pokynov, ktoré je základom každého obchodníka pri interakcii s akýmkoľvek druhom obchodnej platformy. Je navrhnuté s ohľadom na prehľadnosť a umožňuje zadávať veľkosť pozície v amerických dolároch alebo pomocou percentuálneho podielu na zostatku, posuvníka pákového efektu a tlačidiel kúpiť/predať.

Nižšie je zobrazené okno s informáciami o príkaze. Zobrazujú sa v ňom všetky nevybavené, splnené a aktuálne objednávky, ako aj história vašich objednávok.

Pokiaľ ide o informácie o pokynoch, eXFi je jednou z najtransparentnejších derivátových búrz. Všetky špecifikácie pokynu sú používateľovi vždy k dispozícii vrátane časovej pečiatky otvorenia, marže použitej na obchod, otvorenej ceny, poslednej ceny, očakávanej likvidačnej ceny, cien take-profit a stop-loss, zaplatených provízií, poplatkov za financovanie, nerealizovaných a realizovaných pnl a návratnosti investície.

Vklady a výbery

eXFi sa od bežných kryptomenových derivátových búrz líši tým, že je DEX, čo znamená, že pri otvorení účtu budete mať v držbe svoje súkromné kľúče a nebudete odovzdávať svoje údaje.

Ak chcete financovať svoj účet a začať obchodovať, jednoducho prejdite na stránku Peňaženka a komunikujte s protokolom, aby ste pridelili dostatočný zostatok, ktorý môžete použiť ako maržu pri obchodovaní na burze.

Spoločnosť eXFi nemá žiadne poplatky za vklady a poplatky za výbery sú na úrovni priemerných hodnôt na sieti.

Používatelia môžu vkladať USDT, MATIC, DAI, USDC, LINK, WBTC, PAX a akýkoľvek iný ERC20 token uvedený na obchodnej platforme.

Obchodné páry

eXFi ponúka výber kvalitných obchodných párov, aj keď mierne obmedzený. Všetky sú osvedčené kryptomenové mince a tokeny, ktoré sú dostatočne likvidné a volatilné, aby sa s nimi oplatilo obchodovať.

Medzi obchodné páry kryptomien dostupné na eXFi patria BTC/USD, ETH/USD, XRP/USD, LTC/USD, EOS/USD, ADA/USD, SOL/USD, UNI/USD a zoznam sa neustále rozširuje, keďže burza pravidelne pridáva ďalšie obchodné páry.

Obchod na eXFi
Obchod na eXFi. Zdroj: exfi.trade

Jedinečnou vlastnosťou eXFi je možnosť obchodovať so všetkými obchodnými pármi bez potreby vlastniť akékoľvek podkladové aktíva, čo znamená, že môžete otvárať obchody v ETH/USD a zároveň používať LINK ako maržový kolaterál na svoje obchody, čo vám umožní vyrovnať všetky obchody v LINK, aj keď je úplne nezávislý od ETH/USD.

Pákový efekt

Využívaním pákového efektu môžu obchodníci výrazne zvýšiť ziskovosť svojho obchodovania. Finančná páka vám umožňuje požičať si aktíva z burzy a realizovať obchody vo väčších množstvách, než by ste bežne realizovali pri spotovom obchodovaní, pri zachovaní požiadavky na finančné prostriedky úmernej použitej finančnej páke.

Ako príklad si predstavme, že cena 1 Etherea je 1 000 USD, long pozícia ETH/USD by vás za normálnych okolností stála 1 000 USD na realizáciu, zatiaľ čo pri použití 10-násobnej páky by ste mohli otvoriť rovnaký obchod so 100 USD na účte.

Spoločnosť eXFi vám umožňuje používať až 100-násobnú nastaviteľnú páku na všetkých obchodných pároch, čo znamená, že sa môžete odvíjať na akomkoľvek obchodnom páre, ktorý je uvedený na burze.

Pákový efekt vám často dáva aj možnosť krátkeho predaja. Ak sa domnievate, že nejaké aktívum bude klesať, môžete si ho požičať, predať, potom ho kúpiť späť za nižšiu cenu a vrátiť požičanú sumu, pričom vám zostane zisk z rozdielu medzi cenou, za ktorú ste predali, a cenou, za ktorú ste ho kúpili späť.

Majte na pamäti, že používanie pákového efektu je spojené s rizikami a nemalo by sa brať na ľahkú váhu, ale skôr s opatrnosťou, pretože môže viesť k strate.

Likvidita

Likvidita sa pri výbere burzy často prehliada a niekedy spôsobuje zdesenie spotrebiteľov, keď sa trhy, na ktorých obchodujú, ukážu ako nelikvidné, čo vedie k výkyvom cien a sklzu. eXFi vyniká z hľadiska likvidity tým, že ju agreguje z viacerých búrz, čo vám umožňuje zostať pokojní aj pri vykonávaní najväčších príkazov.

Týmto spôsobom je sklz obmedzený na minimum a sú zaručené trhové ceny, ktoré sa nikdy neodchyľujú od globálneho priemeru, čo znamená, že trhová cena, ktorú vidíte po stlačení tlačidla long alebo short, je určite cena, za ktorú bude pokyn zadaný a otvorený.

Poplatky

Poplatky za obchodovanie na eXFi sú v súčasnosti najnižšie na trhu a predstavujú 0,019 % pre market makerov a 0,060 % pre takerov. Podrobné informácie o poplatkoch za niektoré obchodné páry uvedené na burze nájdete v tabuľke nižšie.

Obchodné páry Market Makers Market Takers
BTC/USD 0.019 % 0.060 %
ETH/USD 0.019 % 0.060 %
XRP/USD 0.019 % 0.060 %
LTC/USD 0.019 % 0.060 %
ADA/USD 0.019 % 0.060 %
EOS/USD 0.019 % 0.060 %
UNI/USD 0.019 % 0.060 %
SOL/USD 0.019 % 0.060 %

 

V porovnaní s ostatnými burzami derivátov, či už centralizovanými alebo decentralizovanými, ponúka eXFi najnižšie poplatky na trhu na niektorých najvyhľadávanejších obchodných pároch, ako sú BTC/USD, ETH/USD, XRP/USD, SOL/USD, LTC/USD, UNI/USD.

Zabezpečenie

eXFi ponúka bezpečnosť na úrovni najvyšších priemyselných štandardov, ktorá pozostáva z viacvrstvových bezpečnostných protokolov a nepretržitých auditov vykonávaných zaradením medzi špičkové decentralizované burzy, pokiaľ ide o bezpečnosť používateľa.

Niektoré z funkcií zahŕňajú:

 • Šifrovanie SSL pre všetky údaje prenášané medzi vašimi zariadeniami a servermi eXFi
 • Monitorovanie v reálnom čase
 • Ochrana pred DDoS
 • Možnosť prepojiť váš e-mailový účet s účtom eXFi

Je eXFi podvod?

Doteraz neboli zaznamenané žiadne správy o tom, že by eXFi bol podvod. Platforma zostala počas nášho rozsiahleho testovania stabilná a pri záťaži fungovala skvele.

Decentralizované funkcie

V neustále sa vyvíjajúcom svete kryptomien hrajú derivátové obchody obrovskú úlohu pri pohyboch na trhu. Doteraz boli na iných burzách zaznamenané desiatky prípadov narušenia bezpečnosti a došlo k odcudzeniu a/alebo strate údajov používateľov, pričom finančné prostriedky a identita používateľov sú neustále ohrozené hackerskými útokmi.

Burza kryptomien je taká bezpečná, ako jej najslabší článok, a z tohto dôvodu sa začali presadzovať decentralizované burzy, ktoré zjednodušujú proces a zároveň umožňujú používateľovi zostať v súkromí.

Systém eXFi je vytvorený s ohľadom na decentralizáciu, škálovateľnosť a používateľský zážitok. Niektoré z významných funkcií eXFi zahŕňajú:

 • Možnosť zachovať si kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi
 • Anonymné obchodovanie s až 100-násobným pákovým efektom

Príručka pre začiatočníkov o eXFi

 1. Prejdite na stránku eXFi.trade
Zmenáreň eXFi
Zmenáreň eXFi. Zdroj: exfi.trade

2. Kliknite na Trade Now alebo Connect Wallet.

Rozhranie grafu
Rozhranie grafu. Zdroj: exfi.trade

Kliknite na Trade Now alebo Connect Wallet. Budete presmerovaní do obchodnej aplikácie eXFi, kde kliknite na Connect Wallet, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu okna prehliadača.

3. Po kliknutí na Pripojiť peňaženku sa zobrazí vyskakovacie okno s výzvou na prečítanie podmienok a dokončenie pripojenia peňaženky MetaMask k eXFi.

Súhlasenie s podmienkami
Súhlasenie s podmienkami. Zdroj: exfi.trade

4. Po dokončení vyššie uvedených krokov môžete prejsť na stránku Peňaženka a financovať svoj maržový účet dostatočným kolaterálom a okamžite začať vykonávať obchody.

Vklad na burzu
Vklad na burzu. Zdroj: exfi.trade

Po dokončení transakcie v blockchaine prejdite na stránku Trade a začnite obchodovať.

Prvý obchod na burze
Prvý obchod na burze. Zdroj: exfi.trade

5. A v neposlednom rade, ak chcete vybrať svoju maržu z eXFi, prejdite na stránku Peňaženka, vyberte mince, ktoré chcete vybrať späť do svojej peňaženky MetaMask, a dokončite výber.

Výber peňazí
Výber peňazí. Zdroj: exfi.trade

Ako si otvoriť účet v eXFi?

Nemusíte si otvárať účet. eXFi je decentralizovaná burza derivátov, čo znamená, že sa môžete jednoducho prihlásiť pomocou peňaženky Metamask a začať obchodovať bez potreby vyplňovania osobných údajov.

Umožňuje eXFi shortovať?

Áno. eXFi je decentralizovaná burza s termínovanými obchodmi, ktorá umožňuje používateľom ísť na dlhé alebo krátke pozície na rôznych obchodných pároch kryptomien s využitím pákového efektu.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance