Bitcoin a ostatné kryptomeny budú v EÚ pod prísnym dohľadom – Prichádza nový návrh

0

Európska komisia predložila nový návrh, podľa ktorého majú byť zablokované všetky anonymne zmenárne na kryptomeny a BTC. Má sa tak obmedziť pranie špinavých peňazí.

Všetky subjekty, firmy a fyzické osoby, ktoré pracujú s kryptomenami. Hlavne tie, ktoré ponúkajú možnosť nákupu a predaja kryptomien, budú s veľkou pravdepodobnosťou na území EU pod väčším dohľadom. Európska komisia plánuje predložiť návrh, ktorý výrazne sprísňuje reguláciu kryptomien.

Podľa tohto návrhu musia poskytovatelia služieb v oblasti obchodovania kryptomien a BTC od zákazníka získať hlavne číslo bankového účtu, meno a priezvisko. A ďalšie dôležité informácie, na základe ktorých prípadná kontrola, alebo inšpekcia dokáže identifikovať majiteľa peňaženky.

Prečítaj si aj: Bitcoin spadol pod 30 000 USD – Toto letné obdobie patrí k najhorším v celej histórii kryptomien

Aké regulácie platia teraz pre nákup BTC?

Aktuálne jediná podmienka, ktorá platí pre poskytovateľov krypto služieb v oblasti zmeny kryptomien, je verifikácia klienta, ktorý kúpi alebo predá kryptomeny nad sumu 1 000 EUR. Všetky transakcie nad túto hodnotu môžu byť schválené iba vtedy, ak klient poskytne overenie pomocou KYC. Aj v tomto prípade je to dosť otázne. Už dávnejšie sa špekulovalo, či nebude rozumnejšie znížiť túto hranicu na 0 USD. Úrady by tak lepšie dokázali identifikovať prípadného výtržníka, ktorý je obvinený z trestného činu.

Na burze Binance, aby ste mohli obchodovať, nepotrebujete zatiaľ verifikáciu KYC. Zároveň sa jedná o overenú burzu, ktorá funguje roky a má veľmi nízke poplatky. Vytvor si účet cez náš link a začni obchodovať už teraz s 5 % zľavou na poplatkoch. 

»»Začať obchodovať na Binance««

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.