circle

Spoločnosť poskytujúca finančné služby v oblasti kryptomien, ktorá sa preslávila najmä vytvorením stablecoinu USDC získavala od partnerov obrovský balík financií.

Spoločnosť Circle získala 440 miliónov USD od významných partnerov, ktorých mená boli uvedené v tlačovej správe. Ide bezpochyby o silných hráčov pôsobiacich vo svete kryptomien.

„Financovanie zahŕňa investície od popredných kapitálových, inštitucionálnych a strategických investorov ako sú napríklad spoločnosti Fidelity Management and Research Company, Marshall Wace, Willett Advisors, Digital Currency Group a ďalší.“

S otáznikom však zostáva stále nezodpovedaná otázka ohľadom dolárových rezerv spoločnosti, ktoré neboli zverejnené už od marca tohto roka.

Stablecoin USDC v poslednom období výrazne kopol do vrtule najmä vďaka integrácií s krypto impériom Sama Bankmana-Frieda. Ten oznámil, že spoločnosti FTX a Blockfolio, ktoré vlastní sa pripoja k USDC.

V FTX sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Circle a pomôcť tak výrazne rozšíriť možnosti pre používateľov kryptomien.“ Uviedol Bankman-Fried vo vyhlásení spoločnosti.

Hovorca spoločnosti Circle sa odmietol vyjadriť ku ocenenej hodnote spoločnosti. Podľa Circle a portálu CoinGecko je aktuálne v obehu približne 22 miliárd USDC. Stablecoin USDC sa už od uvedenia na trh teší veľkej popularite. Využíva sa na populárnych spotrebiteľských platformách ako napríklad NBA Top Shot od spoločnosti Dapper Labs.

3 dôvody, prečo som sa rozhodol obchodovať kryptomeny

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance