Bitcoin neustále klesá
Bitcoin neustále klesá. Zdroj: Shutterstock, Jin Odin

Bitcoin ako najznámejšia kryptomena dosahuje v poslednom období veľmi nelichotivé rekordy. Už viac ako 10 týždňov sa drží v nepretržitom poklese.

Bitcoin stále v poklese

Rekordný čas viac ako 10 týždňov. To je obdobie, za ktoré sa Bitcoin nedokázal prebudiť k býčiemu prevratu. Sme teda v silnom medveďom trhu. Aké sú príčiny tohto poklesu?

Dôvodov je viacero. Môžeme v tom vidieť neustále sprísňovanie politiky Fedu, ktorá rozosieva v globálnej ekonomike strach a obavy. Taktiež nedávny historický pád ekosystému Terra, ktorý medveďov na trhu výrazne posilnil. Ľudia sa okrem toho obávajú o infláciu a možnú recesiu, ktorej štart predikuje veľké množstvo analytikov.

Bitcoin je tak aktuálne považovaný za azda najrizikovejšie aktívum. Aj preto sa ho investori zbavujú, aby si minimalizovali svoje straty.

Prečítaj si tiež: Dogecoin údajne plánuje nový decentralizovaný web. Čo na to Elon Musk?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku BTC obchodoval na úrovni 24 906 USD, čo je úroveň, ktorá bola dosiahnutá naposledy v decembri 2020. Táto cena bola veľmi blízko k dosiahnutiu aj v máji 2022, vtedy sa však BTC dokázal udržať a zastavil sa na hodnote 25 446 USD. Trh s kryptomenami je tak v obrovskom tlaku, ktorý sa môže zastaviť ešte omnoho nižšie. Aj keď to chvíľku vyzeralo, že sa trh s kryptomenami spamätá, nestalo sa tak.

Čo dodať na záver? Celková trhová kapitalizácia kryptomien klesla o ďalších 5 %. Škodlivé účinky nedávneho krachu ekosystému Terra budú trvať ešte zrejme značný čas. Je teda otázne, kedy sa trh s kryptomenami začne stabilizovať. Tak skoro to však zrejme nebude.

Čítaj ďalej: Do Kwon v obrovských problémoch! SEC vyhral súd a otvára tak dvere skupinovým žalobám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance