Už dnes sme vám v tomto článku opísali situáciu medzi bankami a to, ako sa v úzadí pretekajú o prvenstvo v tom, komu sa ako prvému podarí priniesť kryptomeny medzi inštitucionálnych investorov. Tí majú evidentne veľkú chuť investovať do kryptomien, ale prvoradé pre nich je bezpečné a známe prostredie, ktoré by práve banky mohli poskytnúť. Rovnako sa však môže naskytnúť aj iná príležitosť napríklad vo forme tradičných búrz.
Tradičné burzy
Takmer každý už počul o kryptomenách. Veľa z týchto ľudí sa rozhodne do nich aj investovať, avšak často bývajú odradení tým, že svet kryptomien býva neistý. Ľudia tak začínajú tlačiť na banky, finančné inštitúcie ale aj tradičné burzy.
Vďaka obrovskému nátlaku zákazníkov je preto dosť možné, že aj niektorá z tradičných búrz sa podvolí tomuto nátlaku a začne ponúkať nákup, držanie ale aj predaj napríklad Bitcoinu samotného. Toto môže byť však ešte veľmi zradné, kedže NYSE (New York Stock Exchange) oficiálne nič nepotvrdila a väčšina zdrojov sa vzťahuje na anonymné zdroje alebo emaily, čo sa nedá vždy považovať za dôveryhodný zdroj.
Prístup ICE (Intercontinental Exchange), americkej spoločnosti vlastniacej finančné burzy, je veľmi odlišný:
„ICE údajne vedie dialóg s rôznymi finančnými inštitúciami o otvorení novej možnosti na obchodovanie. Malo by ísť o kontrakt známy ako swap, ktorý by mal viesť až ku vlastneniu Bitcoinu hneď na ďalší deň, s podporou a bezpečnosťou burzy.”
Napríklad NASDAQ sa vyjadril, že nemá príliš problém so spustením obchodovania kryptomien, avšak trh s kryptomenami musí ešte dospieť. NASDAQ CEO Adena Friedman sa vyjadrila, že kryptomeny tu určite ostanú, ale ešte stále nie sú pripravené na to, aby sa stali súčasťou NASDAQ. Regulácie a vlády zatiaľ kryptomenám stoja v ceste, avšak Adena Friedman v tom vidí iba dočasný problém.
„Určite by sa mohol NASDAQ v budúcnosti zamerať aj na obchodovanie kryptomien.”
Všetci chcú byť súčasťou kryptosveta
Ako sa už banka Morgan Stanley vyjadrila v tomto článku, všetci chcú začať obchodovať kryptomeny. Všetci chcú byť súčasťou nového trhu a ten, komu sa to podarí ako prvému, sa určite má na čo tešiť. Farzam Ehsani, spoluzakladateľ a CEO VALR sa pre Cointelegraph vyjadril nasledovne:
„Všetky banky si uvedomujú, že musia nastúpiť na túto „Blockchain loď.” Úprimne si myslím, že niektoré banky ani len nevedia kam táto loď smeruje avšak vedia, že musia byť jej súčasťou. Ak chcú byť aj oni na tom rovnako ako všetci ostatní, musia sa prispôsobiť a na túto loď v skutočnosti nastúpiť.”
Metaforicky povedané, na danú loď už v decembri nastúpili CME (Chicago Mercantile Exchange) a CBOE (Chicago Board Options Exchange) a všetci vieme, ako to dopadlo. Bitcoin a všetky ostatné kryptomeny boli vďaka Bitcoin Futures vystrelené na svoje ATH (All Time High). Šéf pre vývoj produktov a služieb CBOE sa v marci vyjadril, že nemajú v pláne sa pri Bitcoin Futures zastaviť.
„Našou úlohou pri rozvoji produktov je inovovať a vyvíjať nové produkty neustále. Práve preto stále vyhodnocujeme informácie zozbierané z trhov a iných kryptomien.”
Záver
Jeden zaujímavý výskum zistil, že takmer 36% inštitucionálnych investorov zvažuje nákup Bitcoinu alebo inej kryptomeny pričom takmer 19% už údajne určité kryptomeny vlastnia. Väčšina z týchto investorov však určite čaká na bezpečnejšie a známejšie prostredie. A práve také by mohli priniesť nielen banky, ale aj tradičné burzy.
Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Zdroj:
cointelegraph.com