Burza NYSE bude obchodovať s Bitcoin futures.
Burza NYSE bude obchodovať s Bitcoin futures. Zdroj: shutterstock.com/DCStockPhotography

Po masívnom poklese kryptomien, ktorý sme zaznamenali v tomto roku, sa zdá, že by mohol nastať obrat. Naznačujú to správy o zvyšujúcom sa záujme o kryptomeny zo strany konzervatívnych investorov.

Jedným z nich je Intercontinental Exchange Inc., vlastník New York Stock Exchange. V pondelok odmietol vylúčiť futures kontrakty na digitálnych menách. Idú tak v stopách dvoch svojich konkurentov. V decembri začali CME Group Inc. a Cboe Global Markets Inc. obchodovať s futures na Bitcoin, zatiaľ čo aj Nasdaq Inc. uvažuje o ich zavedení.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok Nečakaný obrat – George Soros bude investovať do kryptomien

Minulý mesiac Komisia pre cenné papiere (SEC) začala schvaľovací proces podľa návrhu ICE z decembra 2017, ktorý by umožnil obchodovať Bitcoin ETFs na NYSE Arca.

Trend sa nedá ignorovať

“Myslím si, že je tu trend, ktorý nemôžeme ignorovať, takže to neberiem na ľahkú váhu.”

povedal Jeffrey Sprecher, výkonný riaditeľ  ICE v rozhovore pre Bloomberg TV. Ďalej uviedol:

“Ľudia dávajú väčšiu dôveru chlapíkovi s menom Satoshi Nakamoto, ktorého nikto nikdy nestretol, než americkému Fed.”

Desiatky malých kryptobúrz sa v posledných rokoch rozrástli a využili tak rastúcu popularitu obchodovania s kryptoaktívami. A to aj napriek krádežiam a reguláciám, ktoré obmedzujú počiatočné nadšenie.

Môže vás zaujímať náš seriál: Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem

Prehlásenie Jeffrey Sprechera na záver

“Ľudia sú s technológiami viac spokojní než s inštitúciami, vládami a spoločnosťami, s ktorými som vyrastal.”

Uvidíme, ako tieto kroky ovplyvnia situáciu v kryptosvete. Obchodovanie s Bitcoin futures na burze NYSE by predstavilo novú triedu retailových kryptoinvestorov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroje:
https://www.bloomberg.com
https://www.ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance