Peter Thiel a Louis Bacon veria v EOS

BITmarkets BITmarkets

Miliardár Peter Thiel a ťažobný gigant Bitmain sa stali najvýznamnejšími investormi aktuálneho investičného programu, ktorý otvorila spoločnosť Block.one, stojaca za kryptomenou EOS.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Investori so zvučným menom vstupujú do Block.one

V pondelok, 16. júla oznámila spoločnosť Block.one, že Bitmain, najväčší producent ASIC zariadení určených na ťažbu kryptomien; investor rizikového kapitálu a zakladateľ Pay-Pal, Peter Thiel;, zakladateľ Moore Capital Management, Louis Bacon a spoluzakladateľ Brevan Howard Asset Management, Alan Howard investovali do Block.one v rámci posledného investičného kola.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Bitmainu, Jihan Wu, komentoval túto udalosť slovami:

„Protokol EOSIO je skvelým príkladom inovácie blockchainu. Jeho výkonnosť a škálovateľnosť môže naplniť požiadavky náročných spotrebiteľských aplikácií, čím môže pripraviť cestu pre širšiu adopciu technológie blockchain.”

Mohlo by vás zaujímať: EOS prekonal v počte spracovaných transakcií Ethereum

Úspešné ICO a ďalšie formy financovania

Spoločnosť Block.one, ktorá má sídlo v Hongkongu,  sa vyznamenala hneď vo svojich začiatkoch. V rámci svojej ICO kampane dokázala vyzbierať 4 miliardy dolárov. V jej popredí stojí dvojica Brendan Blumer a Daniel Larimer, pričom druhý menovaný je známy aj z čias svojho pôsobenia v Steemit.

Blumer sa ohľadom nových investorov vyjadril slovami:

“Spoločnosť Block.one sa pripravuje na oznámenie svojich budúcich plánov a je pre nás potešením, že práve v tomto období môžeme privítať kľúčových strategických investorov, ktorí zdieľajú naše hodnoty zamerané na bezpečnejší a prepojený svet.”

Rozhodnutie ohľadom získania ďalších finančných prostriedkov z vonkajších zdrojov vyvolalo otázky týkajúce sa potreby tohto typu financovania. Predovšetkým k vyššie uvedenému, enormne úspešnému ICO, ktorým si táto spoločnosť prešla. Block.one totižto vlastní 100 miliónov EOS, čo pri aktuálnom kurze činí približne 800 miliónov dolárov.

Investičný vstup Bitmainu je zaujímavý nie len z finančného hľadiska. Informovali sme aj o tom, že táto spoločnosť sa v rámci rozvoja svojich strategických investícií stala jedným z 21 Block Producerov v sieti EOS. Tí majú za úlohu potvrdzovať transakcie a tým pádom ju udržiavať v pohybe. Viac informácií si môžete prečítať v našom článku: Bitmain sa stal EOS Block Producerom – je to dobrá správa pre platformu?

Okrem vyššie uvedeného, Bitmain začiatkom tohto mesiaca zaplatil 50 miliónov dolárov za účelom získania podielu v nórskej softvérovej spoločnosti Opera Software AS, ktorá vytvorila webový prehliadač Opera. Len niekoľko dní po vstupe Bitmainu do tejto spoločnosti, integrovala Opera Software AS do svojho prehliadača určeného pre zariadenia bežiace na androide vstavanú kryptopeňaženku.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Vyzerá to tak, že sa nám v kryptoodvetví začínajú vytvárať prepojené skupiny s cieľom dosiahnutia dominantného postavenia na trhu. Či už je to EOS so svojimi odvážnymi víziami rýchlosti a bezplatnosti transakcií, Bitmain s dominantným postavením na trhu s ASIC zariadeniami a podielom v populárnom webovom prehliadači, či vyššie menovaní úspešní investori.

Každopádne, ak EOS vyťaží z danej spolupráce maximum a neskĺzne do riešení, ktoré by mohli u kryptokomunity vyvolať pochybnosti, je vysoký predpoklad, že táto kryptomena bude patriť medzi lídrov vo svojom odvetví.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com
cryptoglobe.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.