Peter Schiff varuje každého, kto vlastní kryptomeny

  • Bitcoin údajne nezachráni ani spotové ETF, tvrdí Peter Schiff.
  • Verí, že investori premenia ETF späť na eurá a doláre.
  • Schiff predpovedá pád Bitcoinu už dlhší čas – zatiaľ však neúspešne.
Novinky Peter Schiff varuje každého, kto drží Bitcoin
Peter Schiff varuje každého, kto drží Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman a Youtube/PeterSchiff
BITmarkets BITmarkets

Známy kritik kryptomien i Bitcoinu, Peter Schiff, nedávno varoval každého držiteľa digitálnej meny. Kryptomenový trh je údajne ešte menej stabilný ako doteraz. Verí, že všetci, ktorí nakupovali kvôli spotovému ETF, napokon predajú, uvádza správa U.Today. Pred masívnym pádom investorov nezachráni ani nedávno schválené spotové ETF.

Peter Schiff varuje držiteľov kryptomien

Peter Schiff sa so svojimi najnovšími názormi na kryptomeny podelil na sociálnej sieti X: Verí, že väčšina držiteľov svoju investíciu spätne premení na fiat menu, akou je dolár či euro. Medzitým sa príliv kapitálu do spotového ETF neustále zväčšuje – minulý utorok zaznamenal dokonca druhý najväčší denný nárast.

Do začiatku tohto týždňa sme boli svedkami nepretržitého 19-dňového prílevu kapitálu do spotových ETF na Bitcoin. Na obrázku nižšie môžete vidieť ETF zoradené podľa objemu kapitálu pod správou. Zároveň môžeme zhodnotiť, že najrýchlejšie tempo rastu má ETF od najväčšieho správcu aktív na svete BlackRock.

Hodnota spotových ETF na Bitcoin

Hodnota spotových ETF na Bitcoin. Zdroj: Blockworks

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Investori hromadia ETF

Peter Schiff je známy svojimi negatívnymi vyjadreniami o kryptomenách. Ešte v marci tvrdil, že Bitcoin je v bubline. V minulom roku viackrát verejne varoval ľudí, že hrozí absolútny ekonomický kolaps. Zatiaľ sa ani jedna z jeho predpovedí nenaplnila.

Spotové ETF začal kritizovať len nedávno. Opiera sa o to, že ľudia ich napokon predajú a premenia na eurá a doláre. Investori nakupujúci ETF pritom nie sú účastníkmi kryptomenového trhu, ale trhu tradičného. Ak totiž nakupujete ETF, investujete do akcií fondu, ktorý Bitcoin vlastní – vy ho v skutočnosti nevlastníte.

Podľa Schiffovej logiky by mali mať investori rovnakú motiváciu predávať ETF aj na iných trhoch. Do ETF však skoro každý investuje trvalým príkazom, a to bez ohľadu na cenu. Ani argument o cenovej volatilite Bitcoinu tu teda neobstojí. Práve naopak; cenová výkonnosť Bitcoinu je tým lákavým faktorom, ktorý spôsobuje, že o ETF je čoraz väčší záujem.

Ak sa viac zaujímate o Bitcoin, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: U.TodayTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.