Peter Schiff: Ponzi schéma Bitcoin je „mačacie zlato” s „nulovou hodnotou”

BITmarkets BITmarkets

Je Bitcoin len tieňová Ponzi schéma? Peter Schiff opäť prišiel s argumentmi proti Bitcoinu a kryptomenám. V rozhovore s Maxom Keiserom, v televíznom programe Keiser Report, Peter Schiff – CEO spoločnosti Euro Pacific Capital – vyčítal Bitcoinu, že “predstiera”, že je zlato, zatiaľ čo je len “mačacie zlato”.

“Nemyslím si, že má Bitcoin so zlatom čokoľvek spoločné. Myslím, že sa snaží predstierať, že zlatom je, ale pritom nemá žiadnu hodnotu. ”

Burzový maklér a finančný komentátor je dobre známy svojimi včasnými varovaniami na trhu, najmä pred hypotekárnou krízou v USA.

V horlivej debate prišiel s tvrdením, že Bitcoin nemá “žiadnu vnútornú hodnotu”, čo z neho robí “Ponzi schému.”

“Má niektoré z peňažných vlastností zlata, ale žiadne z komoditných vlastností zlata a nemôžete byť peniazmi, ak nie ste najprv komoditou. Podľa definície sú peniaze najlikvidnejšou komoditou a Bitcoin nemá žiadnu vnútornú hodnotu, okrem skutočnosti, že ľudia sú ochotní si ho kúpiť, pretože si myslia, že ho môžu predať niekomu inému za vyššiu cenu. To nie sú peniaze, to je Ponzi schéma. “

O najznámejších Ponzi schémach sme písali tu.

Toto vyhlásenie je odvážne, dokonca aj na Schiffa. Má však na svojej strane históriu. Mena fiat sa vždy vrátila späť ku zlatu kvôli hyperinflačným tlakom nadmernej papierovej tlače. Bitcoin experti, ako Keizer veria, že tentoraz zaujme miesto “digitálne zlato”.

#DROPGOLD INICIATÍVA

Rozhovor pochádza z trochu kontroverznej kampane #DropGold. V novej humornej reklame, s ktorou prišla kryptomenová investičná spoločnosť Grayscale, ľudia tlačia v nákupných vozíkoch zlato.

Spoločnosť sa snaží prilákať novú vlnu investorov, ktorým sú technológie a investícia bližšie, ako ich komoditné náprotivky.

Reklama tvrdí, že kryptomena má úžitok, narozdiel od zlata. Spoločnosť dokonca išla tak ďaleko, že zaregistrovala doménu #dropgold.

Schiff prišiel s pomerne slušným protiargumentom:

“Pozrite, priemerný mileniál, keby dal celé svoje imanie do zlata, mohol by ho mať vo vrecku a nikto by si to ani nevšimol.”

Čo čítať ďalej?

Nepotvrdené transakcie Bitcoinu sa dajú zrušiť! – Viete ako na to?

Zdroj:
ccn.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.