Pavo bolo implementované na farmách v Kalifornii.
Pavo bolo implementované na farmách v Kalifornii. Zdroj: shutterstock.com/MarinaBakush

Agrikultúra v dnešnej dobe je priemysel s hodnotou až 5 biliónov dolárov. A práve v týchto časoch má pred sebou prekážky ako nikdy predtým. Klimatická zmena a rôzne typy regulácií sú stále väčšou a väčšou výzvou pre farmárov.

Pavo ponúka riešenie pre narastajúci problém

Úlohou farmárov je totižto splniť požiadavky pre rastúci dopyt, ktorý sa týka najmä surovín a plodín. Spôsobené je to pochopiteľne rastom populácie a stále menšou plochou na obrábanie. Tradičné priemyselné techniky už nedokážu vyprodukovať dostatok potravín na to, aby sa vyrovnali celosvetovému dopytu.

Navyše, katastrofické výkyvy počasia vedia úplne zničiť úrodu v regiónoch a tým aj hnať cenu daných plodín hore. Práve preto sú farmári pripravení na zmenu. Sú ochotní prijať nové techniky a implementovať rôzne inovácie v AgTech najmä preto, aby vytvorili dostatočne veľkú ponuku plodín.

Našťastie, takmer všetky súčasné techniky sa neustále vylepšujú a Pavom s jeho IoT blockchainom pre AgTech ekosystém celý proces výrazne urýchľuje a to najmä v Amerike. Blockchain riešenia, ktoré Pavo vyvinulo majú pomôcť farmárom zoptimalizovať napríklad proces sadenia alebo vylepšiť stratégie pri zbere úrody. Všetko by to malo smerovať ku zlepšeniu kvality plodín, ktoré sú vypestované.

Implementácia v Kalifornii

Pavo je sčasti platforma hnaná IoT technológiou, ktorá sa spolieha na senzory, ktoré monitorujú a posielajú výkazy farmárom priamo z polí pomocou aplikácie na Android a iOS. Pomocou aplikácie môže farmár vidieť pravdivé a aktuálne informácie o teplote a vlhkosti nielen pôdy, ale aj vzduchu, nech sa nachádza kdekoľvek na svete.

Tento systém bol nedávno zavedený na farmu v Stocktone a farmu mandlí a vlašských orechov v Dixone v Kalifornii. V blízkej budúcnosti sa očakáva aj spustenie technológie na tretej farme v Merced. Farma v Dixone má takmer 10 akrov, pričom na 7 akroch sú nasadené mandle a vlašské orechy. Na danej farme sa nachádzajú stromy, ktoré majú až 50 rokov, pričom najmladšie majú naopak iba zhruba 7 rokov. Pavo nainštalovalo systém iba za niekoľko hodín a aj to prostredníctvom len jedného člena svojho tímu.

Navyše, systém využíva aj slnečnú energiu prostredníctvom solárnych panelov, rovnako ako AAA batérie, ktoré spotrebujú minimálnu energiu. Všetko je spojené s aplikáciou pomocou bezdrôtového systému. Ďalším cieľom tohto projektu je vytvorenie jednoduchého plug-and-play systému zapojenia, ktorý bude môcť byť spojazdnený kýmkoľvek iba za pár minút.

Špecializácia na orechy?

Mandle patria medzi najpestovanejšiu plodinu v Kalifornii spomedzi orechov a jednu z najviac vyvážaných plodín z tohto amerického štátu celkovo. Aj napriek tomu kalifornskí farmári čelia veľkým reštrikciám a problémom najmä pri závlahe a polievaní, keďže mandle patria medzi „notoricky smädné plodiny.“ Farmári musia často dovážať vodu na svoje farmy aby udržali svoje stromy zdravé a čo najviac plodné. Avšak práve toto dostáva farmárov pod drobnohľad environmentalistov a úradníkov, ktorí sa zaujímajú o vyčerpateľné zásoby vody v Kalifornii.

Vďaka IoT technológii, ktorú Pavo ponúka, si však farmári môžu vybrať ideálny čas a množstvo vody na to, aby mali istotu, že mandle dostanú dostatočný príjem vody bez toho, aby museli farmári míňať ďalšie zdroje. Rovnako môžu pestovatelia prispôsobiť svoj systém ročnému obdobiu tak, aby polievali plodiny v ideálnom čase a pritom si kontrolovali spotrebu vody, ktorá daným stromom prúdi.

Katastrofické počasie zo začiatku tohto roka v Kalifornii spôsobilo, že takmer až 80% všetkých zdrojov tejto plodiny bolo zničených. S Pavo IoT systémom budú farmári vopred varovaní na blížiace sa zmeny počasia, čo by im malo umožniť pripraviť sa. Pomocou rýchleho konania a včasných informácií tak budú môcť farmári bojovať napríklad s nepriaznivými chladmi a zmierniť tak celkovú škodu.

Začiatky Pavo spoločnosti

Na začiatku bola technológia implementovaná v Turecku, kde mala pomôcť farmárom pestujúcim orechy. Aj napriek tomu, že tento systém nie je určený výhradne na jednu plodinu, ale vie pomôcť takmer pri všetkých typoch, spoločnosť sa rozhodla svoju počiatočnú expertízu v tomto odbore využiť. Vďaka tomu naďalej vyvíja nové technológie a prvky založené na blockchaine, ktoré budú užitočné najmä pre pestovateľov orechov po celom svete.

Ich riešenia, ktoré sú prezentované farmárom prostredníctvom SaaS modelu, majú potenciál na zozbieranie, vyhodnotenie a zdieľanie informácií od farmárov po celom svete. To umožňuje pestovateľom analyzovať a učiť sa nové techniky z rôznych kútov sveta. Integrovaním blockchainu do svojej platformy umožní Pavo pestovateľom dodržiavať tie najvyššie štandardy kvality. Vzhľadom na fakt, že celý proces od pestovania až po konzumáciu je monitorovaný, zákazníci si budú môcť overiť kvalitu potravín. Spoluzakladateľ a viceprezident spoločnosti Allan Young sa vyjadril:

„Farmári musia vedieť veľmi veľa informácií, aby mohli správne monitorovať a reagovať pri pestovaní svojich rastlín. Náš systém nielenže umožňuje sledovať zdravie a efektívnosť produkcie ich vlastného produktu, ale takisto im umožňuje jednoducho overiť, či spĺňajú všetky legislatívne povinnosti.“

Spoločnosť je aktuálne v druhej fáze ICO predpredaja, ktorý vyžaduje minimálnu kúpu 5 000 tokenov avšak ponúka 33% bonus. Pavo si na spoluprácu vybralo ICOBox, prvého poskytovateľa SaaS riešení pre spoločnosti využívajúce ICO. ICOBox ich rovnako na ICO ceste sprevádza a stará sa o úspech ICO. Verejný predaj sa začne dňa 12.júna 2018 a bude poskytovať 25% bonus, pričom nebude mať žiadny minimálny limit nákupu. ICO bude trvať až do 14. júla 2018 s postupne klesajúcim bonusom počas predaja.

Pre viac informácií o PavoCoine prosím navštívte pavocoin.com

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom Youtube kanáli. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance