POZOR!!! Táto Bitcoinová peňaženka vám ukradne vaše Bitcoiny.
POZOR!!! Táto Bitcoinová peňaženka vám ukradne vaše Bitcoiny. Zdroj: shutterstock.com/Graphicle

Svet kryptomien je plný podvodov. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nič netušiacich ľudí obrať o peniaze, je použiť metódu phishing – teda napodobniť webstránku zabehnutej burzy/peňaženky a kradnúť prihlasovacie údaje. 

S phishingom má v súčasnosti problém aj známa krypto-peňaženka Electrum. Na doméne electrum bodka com (z bezpečnostných dôvodov nebudeme uvádzať doménu) vznikla akási kópia ich portálu z názvom Electrum Pro. Táto “služba” bez dovolenia využívala značku Electrum a firma sa snaží stiahnuť ju z internetu. Skutočnú Electrum wallet nájdete na doméne electrum.org.

Spoločnosť sa k tejto situácii vyjadrila na svojom Twitteri:

Naša stránka je electrum.org. Nevlastníme doménu s koncovkou com a “Electrum Pro” je s najväčšou pravdepodobnosťou  malvér, ktorý ukradne vaše Bitcoiny. Prosím, použite stránku bitcoin.org. Nájdete tam zoznam overených peňaženiek.

Čo čítať ďalej? Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

Nedávno sa na Twitteri objavil ďalší update. Spoločnosť Electrum nazbierala potrebné dôkazy o tom, že Electrum Pro je nebezpečná kopírka.

TU nájdete overiteľný dôkaz, že “Electrum Pro” v skutočnosti kradne vaše Bitcoiny.

Situáciu budeme naďalej sledovať. Zatiaľ nás môžete sledovať na YouTube, kde publikujeme videá zo sveta kryptomien.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance