Bitcoin poráža zlato v kategórii Flight kapitál

2
1803
bitcoin zlato

Bitcoin verzus zlato – táto debata určite nie je nová, ale je tu jeden aspekt, v ktorom „zlatý“ štandard kryptomeny prekračuje zlatý štandard historickej meny. Je určite viacero kategórií, v ktorých zlato dominuje nad Bitcoinom, ale v jednej je to určite opačne. Je to Flight kapitál.

Dajte si pozor na to, kam ukladáte svoje Bitcoiny! POZOR!!! Táto Bitcoinová peňaženka vám ukradne vaše Bitcoiny

Bitcoin poráža zlato

Ako poznamenal Forbes, zlato nefunguje dobre ako mena, je neisté, skúsenosti s volatilitou cien nie sú príliš vzdialené od digitálnych aktív a nedá sa ľahko digitalizovať. Zatiaľ sa Bitcoin neustále pohybuje smerom k hlavnému prúdu adopcie ako životaschopnej meny, je vysoko bezpečný a umožňuje cezhraničné prevody hodnôt za desiatky minút. Navyše, ťažba reálneho zlata využíva obrovské množstvo energie a má oveľa negatívnejší vplyv na životné prostredie ako ťažba Bitcoinu.

Existuje však jedna z kategórií, v ktorej Bitcoin jednoznačne poráža zlato a ktorá sa prevažne prehliada – BTC sa stáva dominantnou formou flight kapitálu.

Ku zlatu musím povedať!

Vyhľadajte si ako sa ťaží zlato napríklad v amazonských  pralesoch. Je to hnusné! Príroda je  kvôli zlatu devastovaná neskutočným spôsobom. Je to príroda, ktorá nás drží pri živote.

„A kyanid po prúde rieky zabíja všetko živé!“

Môže vás zaujímať: Viete, aký je rozdiel medzi Bitcoinom, ropou a zlatom?

Čo je to Flight kapitál?

Flight kapitál vo všeobecnosti predstavuje peniaze prevedené do zahraničia, aby sa vyhli daniam a inflácii, alebo aby vám zabezpečili možnú emigráciu – najmä v čase vojny.

Jednoducho povedané, ak sa potrebujete rýchlo zbaliť a niekam vyraziť, je oveľa jednoduchšie vziať si so sebou Bitcoin, ako vláčiť vrece plné zlata. Clem Chambers, generálny riaditeľ spoločnosti ADVFN.com a autor Be Rich, The Game in Wall Street a Trading Cryptocurrencies: A Beginner’s Guide, uviedol:

„Keď malý Rocket Man zápasil s veľkým, zlato nereagovalo, ale Bitcoin každú noc vyskakoval z ciferníka. V týchto dňoch nemôžete ísť na letisko so zlatými prútmi a otvoriť si účet v zahraničnej banke. Je to úloha, ktorá je vopred odsúdená k neúspechu. Môže to trvať mesiace alebo sa to nikdy neuskutoční.“

Dnes môžete kapitál uložiť do Bitcoinu a máte ho v bezpečí. Ste si vedomí toho, že môžete odísť na dovolenku. Pokojne na dobu niekoľkých mesiacov a vaša skrýša bude rovnako bezpečná ako miesto, kde ste skryli súkromné kľúče. Tie môžete mať koniec koncov niekde pri sebe a ešte k tomu zašifrované. To vám žiadny colník neskontroluje.

Na záver

Teraz Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a ďalšie kryptomeny získavajú pozornosť, ktorú niekedy získalo zlato. Je to zlá správa pre neohrabaných finančných starcov, ale dobrá správa pre tých, ktorí veria kryptomenám. Pre nás sa otvárajú nové obchodné príležitosti.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
http://bitcoinist.com/

Leave a Reply

2 Komentáre na "Bitcoin poráža zlato v kategórii Flight kapitál"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest

Colníci na síce Bitcoin neskontrolujú, ale zato podvodníci na nete si ho cez phishing rovno ukradnú. Viď. článok electrum.

Latore
Guest
Nanajvýš zavadzajúci článok.Ľudia sa veľa krát v histórii snažili vymeniť zlato za niečo iné.Bezúspešne.Vždy to bola najudržatelnejšia forma finančného systému,a zlaté štandardy sa končili z politických dôvodov a nie monetárnych.A nie je to nahodou bitcoin ktoreho ťažba spotrebováva energiu ekvivalentu slovenska kde investori kupujú celé elektrárne aby mohli ťažiť?Ach a áno ťažba kovov a nerastných surovín ničí životné prostredie,ale ako by sme potom žili náš ,,moderný život“? A počas vojny keby stategicke bombardovanie zničilo elektrifikaciu a sieťove pripojenie,tak je nanajvýš otázne nakolko by boli kriptomeny účinné…ja myslím že kryptomeny sú zaujmavé projekty a v spojení z niečim realnym by mohli… Read more »