Paul Tudor Jones: Bitcoiny vyhrávajú! A spustenie futures kontraktov zlata v BTC

BITmarkets BITmarkets

Zlato je v poslednej dobe v kurze a obchodníci majú teraz novú príležitosť špekulovať, ako sa práve zlato bude správať v porovnaní s Bitcoinom.

BTSE je kryptomenová zmenáreň a tiež finančná a technologická spoločnosť, ktorá využíva bitcoinové a kryptomenové technológie na vývoj nových finančných produktov a služieb. Spoločnosť má svoje sídlo na Britských Panenských ostrovoch. Ponúka rad produktov vrátane spotového a derivátového obchodovania a tiež služby požičiavania (lending).

Futures zlata v BTC

Ich nový produkt umožňuje obchodníkom špekulovať nad tým, či cena trójskej unce zlata bude vo vzťahu k BTC stúpať alebo klesať. Obchodníci BTSE nemajú prístup ani nárok na fyzické zlato. Namiesto toho je futures produkt viazaný na cenový pohyb tokenu Tether Gold. To je ERC20 token, ktorý sleduje cenu londýnskeho zlata (ako svojho cenového zdroja).

„Bitcoin sa vyvíja do zrelého úložiska hodnôt […] Výkonnosť zlata versus BTC fascinuje inštitúcie i malých používateľov, takže sme nadšení, že môžeme obchodníkom umožniť priamo obchodovať a špekulovať o výkonnosti oboch aktív…”

vysvetlil Jonathan Leong, generálny riaditeľ spoločnosti BTSE.

Brian Wong, spoluzakladateľ spoločnosti BTSE s potešením informoval, že reakcia na oznámenie o spustení tohto produktu bola veľmi pozitívna.

„Vidíme silný záujem o futures na Tether Gold za ceny v BTC, čo nám signalizuje záujem obchodníkov špekulovať nad relatívnym spreadom týchto dvoch nástrojov. Ak sú obe aktíva v pozitívnej korelácii, potom je cenová volatilita tohto nového nástroja spravidla dokonca nižšia ako v prípade zlato/USD. Je to preto, že cena zlata aj BTC pravdepodobne klesne o rovnaký pomer, takže kontrakt zostáva viacmenej stabilný.”

Paul Tudor Jones Bitcoinu verí

Významný makro investor Paul Tudor Jones povedal, že Bitcoin v roku 2020 mu pripomína úlohu, ktorú v 70. rokoch hralo zlato. V liste s názvom Veľká menová inflácia uviedol, že jeho fond Tudor BVI má teraz 1 až 2 % svojich aktív v bitcoinových futures. Dodal, že má tiež časť portfólia v zlate. A ak bude inflácia pokračovať, je pripravený pomer drahých kovov „výrazne navýšiť”.

„Vírus COVID-19 dokázal vyvolať celosvetovo jedinečnú politickú reakciu. Zomlelo sa to tak rýchlo, že aj ja som zostal bez slov. Od februára bolo prostredníctvom kvantitatívneho uvoľňovania vytvorené už 3,9 bilióna dolárov (6,6 % svetového HDP). Sme svedkami Veľkej menovej inflácie – bezprecedentnej expanzie všetkých foriem peňazí, čo kedy svet videl.”

Záver

Satoshi Nakamoto navrhol Bitcoin ako možné riešenie práve tohto scenára. Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision Raoul Pal hovorí, že s tým, ako sa centrálne banky púšťajú do kvantitatívneho uvoľňovania sa otvára scéna pre tvrdé aktíva, ako je Bitcoin a zlato.

„Bitcoiny vyhrávajú! Toto je jedno z najlepších nastavení v akejkoľvek triede aktív, aké som kedy zažil – technické aj fundamentálne…”

Čo čítať ďalej?

Veľryby pokračujú v hromadení BTC aj po halvingu

Zdroj:
bravenewcoin.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek Dintar.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: