Striebro vs. zlato – Ktorý vzácny kov sa oplatí nakúpiť v tejto kríze?

0

Od poslednej analýzy na zlato a striebro nám ubehlo desať dní, keď vtedy buď kurz konsolidoval v bullish patternoch, alebo sme mali po čerstvom breakoute. Celkovo je na tom samozrejme zlato stále oveľa lepšie, ale v poslednej dobe striebro neobyčajne prekvapuje, pretože denný percentuálny nárast zlato predčí. Na zlate však bola tá volatilita vždy trochu miernejšia a hlavne, ak sa podarí vytvoriť nové historické maximum, tak volatilita pravdepodobne porastie. To je na úvod asi všetko, tak poďme na samotnú analýzu.

Aktuálna situácia na 1D TF spotovéhu trhu zlata

analýza zlato

Býkom sa na zlate konečne podaril breakout z býčej zástavky, čo dosť dlho trvalo. Po breakoute cena posilnila až k S/R levelu 1 756 USD/uncu, ale hneď tu prebehlo zamietnutie, takže tá konjunktúra po prieraze dlho netrvala. Nakupujúci svoj nákupný tlak ale neznižujú a stále je v hre pokorenie rezistencie. Vlastne je to viac ako pravdepodobné, pretože po tej konsolidácii a breakoute z bullish patternu by nemalo dôjsť k nejakému zádrhelu.

V každom prípade sa trhu so zlatom stačí posilniť ešte o cca 9 % a máme tu významnú udalosť, pretože po deviatich rokoch sa cena zlata vráti na svoje historické maximum. Úprimne, nechcem veľmi odhadovať, či bude hneď prieraz, či to nejaký čas potrvá, ale ak sa kurz dostane až sem, tak nevidím dôvod, prečo by nemohlo dôjsť k novému ATH. Trh sa tým posledným prepadom prečistil aj na týždennom časovom rámci, takže priestoru na významné posilnenie je tu dostatok.

Chcete vedieť, ako nás okrádajú peniaze? Študujte ich pôvod!

Indikátory

Na RSI máme miniatúrnu medvediu divergenciu a ešte to nie je ani v prepredanej oblasti, takže by som tomu zatiaľ neprikladal žiadnu váhu. Naopak, na MACD máme po čerstvom bullish crosse, takže breakout z býčej zástavky je aj potvrdený buy signálom.

Aktuálna situácia na 1D TF trhu so striebrom (CFD)

analýza stříbro

Striebro po breakoute z býčej zástavky chvíľu váhalo, rovnako tak ako je to teraz pri zlate. Samotné prerazenie prebehlo o niekoľko dní skôr, takže má tento trh „náskok“ a jednako to môže do istej miery znamenať, že zlato zažije podobnú rallye. Zaváhanie trvalo hneď pri prvom S/R leveli 15,562 USD/uncu, ale po prekonaní levelu začala solídna pumpa, ktorá trvá vlastne doteraz. V súčasnosti sa bojuje o S/R hladinu 17,5 USD/uncu. Trh so striebrom po túto úroveň posilnil o 15 % a to za nejakých 12 dní.

Trh so striebrom jednoducho ukazuje, že na to má, ale bohužiaľ to nikdy veľmi dlho nevydrží a prípadný prepad je vždy väčší ako predchádzajúci cenový rast. Vďaka tomu je market bear marketu, ktorý trvá už práve deväť rokov. Verím však tomu, že keď pôjde zlato, tak striebro musí tiež. Len tá východisková pozícia je oveľa horšia, pretože ATH za uncu je skoro 50 USD/uncu. Potenciál tu ale rozhodne je.

Svetové elity vo veľkom nakupujú krypto! – Grayscale skúpil 33% vyťažených Bitcoinov

Indikátory

Hodnoty RSI sú už pár dní v prekúpených hodnotách. Uvidíme teda, či aktuálna rezistencia pustí, či prebehne ešte predtým aspoň menšie prečistenie. Na MACD nie je čo riešiť, momentum je silné a zatiaľ bez známok slabosti.

Záver

Je celkom bizarné, že zlato sa pred pár mesiacmi preklopilo do dlhodobého uptrendu a akciové indexy sa aj tak celkom solídne držia a dokonca to vyzerá na atakovanie ATH hodnôt z februára. Ak sa v dohľadnej dobe akciový trh nezosype, tak by niekto mal učebnice prepísať a to naozaj podrobne.

Čo čítať ďalej?

Jerome Powell priznáva, že už iba FED nakupuje dlhopisy americkej vlády – Je to problém?


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktoré vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článek.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre