inštitúcie a kryptomeny btc

Podľa nedávneho prieskumu sa množstvo kapitálu v BTC hedžových fondoch počas krízy rapídne navyšuje. Pribudla 1 nová miliarda.  Očakáva sa, že odvetvie krypto hedžových fondov „výrazne porastie“ spolu s cenou BTC.

Kapitál v hedžových fondoch sa v roku 2019 zdvojnásobil

Podľa nového prieskumu spoločností PWC a Elwood Asset Management Services Ltd. sa v roku 2019 aktíva v správe kryptomenových hedžových fondov zdvojnásobili. Dokument bol zverejnený 11. mája. V správe sa píše, že spoločne so zvyšujúcim sa záujmom investovať inštitucionálny kapitál do BTC rastie záujem aj o indexy.

„Náš výskum za Q1 2020 ukazuje, že existuje okolo 150 aktívnych krypto hedžových fondov. Takmer dve tretiny z nich (63 %) boli uvedené na trh v rokoch 2018 alebo 2019. Odhadujeme, že celková hodnota krypto hedžových fondov sa globálne zvýšila približne o jednu miliardu. Zatiaľ čo v roku 2019bolo na trhu približne 900 miliónov, momentálne je to viac ako 2 miliardy. Ide o dvojnásobný nárast.“

Pozri aj: Prichádza zmena – Táto konšpirácia sa po svete šíri rýchlejšie než vírus!

Najväčší záujem je o BTC, nasleduje ETH

Väčšina sledovaných hedžových fondov (97 %) obchodovala s BTC, nasleduje ETH, XRP, LTC a BCH. Takmer každý fond poskytuje možnosť investovať do BTC. Ostatné altcoiny – až na ETH – výrazne zaostávajú.

Najlepšie kryptomeny, s ktorými sa obchoduje prostredníctvom krypto hedžových fondov. Zdroj: Správa PWC a Elwood.

Najväčší podiel kapitálu pochádzal z väčších firiem. Dokonca takmer polovica z celkových investícií pochádza iba z niekoľkých spoločností. Zvyšok sú obvykle menšie rodinné firmy a podniky. Ďalšiu polovicu tvoria súkromníci a jednotlivci.

Väčšina krypto fondov má bydlisko v rovnakých jurisdikciách ako tradičné hedžové fondy. Ide napríklad o Kajmanské ostrovy (42 %), USA (38 %) a Britské Panenské ostrovy (8 %). Správa tiež zdôrazňuje, že výsledky prieskumu boli založené na odpovediach manažérov fondov.

Možno ťa bude zaujímať: ANALÝZA – Bitcoin po halvingu ďalej rastie – Ostaneme v trojuholníku alebo začína bullrun?

Očakáva sa výrazný rast ceny BTC

V správe sa ďalej uvádza, že „prírastok nových investícií je v korelácii s cenovým rastom BTC“. Zdá sa, že prudký nárast ceny BTC na rozhraní rokov 2017 a 2018 spôsobil vyhrotený záujem inštitucionálnych investorov. Práve v tomto čase sa rozhodlo investovať najviac traderov, investorov a špekulantov.

Počet nových hedžových fondov založených pre krypto investorov

Po treťom BTC halvingu veľa ľudí očakáva, že cena BTC sa do konca roka zvýši. Medzi nimi je generálny riaditeľ Galaxy Digital, Mike Novogratz, ktorý sa domnieva, že cena BTC by do decembra mohla dosiahnuť 20 000 dolárov. Dokonca predseda Virgin Galactic, Chamath Palihapitiya tvrdí, že cena BTC do konca roka bude na jednom milióne dolárov.

Ďalší vzostupný krok pre kryptomenový priemysel prichádza od manažéra hedžového fondu Paula Tudora Jonesa, ktorý v pondelok odhalil, že má takmer 2 % svojich aktív v BTC. Vysvetlil, že kupuje BTC ako zabezpečenie proti inflácii a tlačeniu peňazí centrálnych bánk.

Čo čítať ďalej?

Príde v lete ďalší obrovský prepad akcií? – Ekonomika krváca

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance