Xrp Ripple Palau
Xrp Ripple Palau, zdroj: www.shutterstock.com/42pixels8

Toto nečakané partnerstvo pomôže tichomorskému ostrovnému štátu Palau byť klimaticky neutrálnou krajinou a zároveň posilní jeho cezhraničné platby a technológie digitálnej meny.

Veľmi nečakaná, avšak zaujímavá spolupráca

Zameranie tohto neočakávaného partnerstva bude vidieť vývoj digitálnej meny podporovanej USD, ktorá pomôže uľahčiť cezhraničné platby pre tento národ. Spolupráca by sa podľa oznámenia spoločnosti Ripple mohla spustiť v prvej polovici roku 2022. Toto bude prvá implementácia prvého národného stabilného coinu podporovaného vládou na svete.

Mohlo by ťa zaujímať: Súdny spor Ripple verzus SEC – kedy by sme sa mali dozvedieť finálny verdikt?

Ripple tvrdí, že národná digitálna mena nemusí byť nevyhnutne len ďalšou CBDC.

„Ripple by ostrovu Palau poskytol technickú, obchodnú, dizajnovú a zákonnú podporu. Medzitým skúmanie stabilnej meny podporovanej USD pomocou ledgeru od XRP by mohlo poskytnúť životaschopnú alternatívu k digitálnym menám centrálnej banky (CBDC) pre krajiny ako Palau,“ tvrdí vedenie.

Prezident ostrova Suangel Whipps Jr. uviedol, že národná digitálna mena by poskytla občanom Palau väčší prístup k financiám a slobodu.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Ripple je eco-friendly, čo je veľmi dôležité

Ako ostrovný štát je Palau obzvlášť ohrozený voči dôsledkom klimatickej zmeny a Ripple uviedol, že práve toto bol jeden z dôvodov, prečo bol pre túto „misiu“ vybraný. Vedenie uviedlo, že XRP je uhlíkovo neutrálny a 120 000-krát energeticky účinnejší ako metóda Proof of Work.”

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s vládou tohto ostrova na dosiahnutí našich finančných a klimatických cieľov,“ povedal predstaviteľ spoločnosti.

Ďalej uviedol: „Máme skvelú príležitosť spojiť našu technológiu a skúsenosti s jedinečnými vlastnosťami Palau, aby sme dosiahli skutočný hospodársky a sociálny vplyv na krajinu.”

Ripple je ale poslednú dobu zaneprázdnený svojím súdnym procesom s SEC-om. Brad Garlinghouse nedávno povedal, že prípad dosiahol „dobrý pokrok” a skončí v roku 2022.

Čítaj ďalej: Problémový token XRP spoločnosti Ripple: Čo môžeme očakávať a aké sú perspektívy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre