severokórejskí hackeri kradnú Bitcoin
severokórejskí hackeri kradnú Bitcoin, zdroj: shutterstock.com/Autor: Millenius

Hackeri zo Severnej Kórei kradnú Bitcoin pre svojho vodcu

Predstavte si, že ste diktátor/ka štátu s viac než 25 miliónmi obyvateľov (odhad z roku 2015) a celý štátny rozpočet ste minuli na bronzové sochy, armádu, vývoj atómovej bomby a rakety. Čo teraz? Ľudia žijúci vo vašej krajine už žiadne peniaze nemajú, a vysoké sankcie, ktoré na vašu krajinu uvalil zvyšok sveta tiež nepomáhajú.

Jedným zo spôsobov, ako vykorčuľovať z tejto nepríjemnej situácie je prestať robiť blbosti kradnúť Bitcoin a ďalšie kryptomeny od vášho južného suseda! Skvelým postranným efektom tejto praktiky je, že tak obídete sankcie.

Hackeri podporovaní vládou Severnej Kórei ukradli v priemere 90 000$ každý mesiac v rokoch 2013 – 2015. Známe sú aj ďalšie útoky. Pravá Kórea pritom používala hlavne phishing taktiku, pri ktorej obete nevedomky poskytnú meno a heslo od svojho účtu. Vzhľadom na to, že burzy s kryptomenami nie sú regulované, často nie sú práve najlepšie zabezpečené. Meno a heslo tak často stačia. Práve preto odporúčame spraviť si aj na burze dvoj-faktorovú autentifikáciu.

Chcete obchodovať na burze? Vytvorili sme pre vás návod na používanie Bittrexu

Veľké narušenie bezpečnosti nedávno zažila aj najväčšia juhokórejská krypto-burza Bithumb. Počas štzyoch mesiacov (marec – jún 2017) boli ukradnuté osobné údaje viac než 31 000 účtov.

Severná Kórea pravdepodobne ukradnuté kryptomeny vymieňa za komodity ako zlato, striebro a za doláre.

Dávajte si pozor na phishing útoky. Pri prihlasovaní sa na burzu alebo peňaženku vždy skontrolujte, či ste na správnej doméne. Neklikajte na rôzne tlačidlá v e-mailoch pokiaľ si na 100% nie ste istí, že je to bezpečné.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance