vysvetlenie včerajšieho pádu - miliardový hoax
vysvetlenie včerajšieho pádu - miliardový hoax, zdroj: shutterstock.com/Autor: Panchenko Vladimir

Čínsky zákaz krypto zmenární je hoax

Obchodujete s kryptomenami? Riadite sa pri tom indikátormi v grafoch alebo “horúcimi novinkami” z krypto sveta? Zdá sa, že väčšina ľudí si vybrala druhý spôsob. NEO ide na Bitfinex? Kupujem! Ethereum Raiden Network je v skúšobnej prevádzke? Kupujem! Čína chce zakázať všetky krypto burzy a zmenárne v krajine? Predávam!

My v kryptomagazíne väčšinou podobné “novinky” nepublikujeme, maximálne sa o nich zmienime na našom facebooku. Často sú totiž menej na úžitok a viac na škodu. Rozoberme si trochu včerajšiu situáciu.

Zase Čína alebo hoax?

Po zákaze ICO v Číne spred niekoľkých dní, sa v hlbinách internetu objavila ďalšia katastrofická správa. Číne chce zakázať všetky zmenárne. Alebo burzy. Prípadne oboje, v závislosti od toho, ktorú stránku považujete za spoľahlivý zdroj informácií. Väčšina webov aspoň napísala, že ide o nepotvrdenú správu. A pri tom aj ostalo. Pri nepotvrdenej správe. Hoax hoax hoax. A milióny ľudí naleteli.

Zákaz ICO neznamená, že Čína končí s kryptomenami!

Aj to však stačilo a na pár hodín sa rozpútal šialený výpredaj. Na situáciu sme upozornili aj na našom facebooku. Tu, v Európe, sme si iba nasadili okuliare a sledovali celú jazdu z prvého radu. V Číne sa však rozpútal totálny chaos. Inak sa to ani nedá opísať. Veď, posúďte sami.

Na čo presne sa pozeráme? Nuž, ide o screen zo stránky coinmarketcap.com. Vidíte na ňom TOP5 Bitcoin búrz, čo do objemu. V piatom stĺpci si všimnite cenu, za ktorú sa Bitcoin na daných burzách vymieňal. Zatiaľ čo na Bitfinexe, HitBTC a Bittrexe kráľ kryptomien zaznamenal iba malý prepad na 4300-4400$, čínske burzy OKCoin a Huobi spievali inú pesničku. ~3800 dolárov! Teda viac než 12% rozdiel v cene. Toto je daň za dôverčivosť. Neskúsení obchodníci a malí investori v strachu predali úplne všetko a veľké čínske veľryby sa poriadne namastili.


Chcete sa naučiť obchodovať na Bittrexe? Pripravili sme pre vás šikovný návod.


Aké je poučenie z tohto článku? Nikdy neverte Číňanom? Nie. Nikdy neverte facebookovým skupinám. A hlavne, nemýľte si nepotvrdené informácie s faktami. Všetko si aspoň dvakrát overte, nejednajte impulzívne, nepredávajte, keď to padá a sledujte kryptomagazin. Snažíme sa robiť dobrú žurnalistiku a všetko si dvakrát overiť. Dajte nám like na facebooku, aby ste nezmeškali žiadne novinky.

Chcete si prečítať viac nepravdivých informácií o Bitcoine? Nájdete ich v našom článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance