Ako obchodovať bitcoin počas korekcie
Ako obchodovať bitcoin počas korekcie. Zdroj: shutterstock.com/WESTOCK PRODUCTIONS/DUSAN ZIDAR

Bitcoin spolu s kryptomenami nedávno zaznamenal zatiaľ najväčší cenový prepad v roku 2023. V čase písania článku sa obchoduje na trhovej cene 20 162 dolárov a stále nie je isté, či novembrové minimum bolo to najnižšie. Obchodník s digitálnymi aktívami by ale mal dokázať zarábať peniaze bez ohľadu na to, akým smerom sa trh uberá.

Longovať bitcoin počas korekcie

Samozrejme vás hneď napadne shortovanie, ktoré predstavuje stávku na pokles ceny, čím uzatvoríte ziskovú pozíciu. Dnes sa ale zameriame na obchodovanie longov aj počas korekcie. Shortovanie je pre mnohých nepochopené a navyše, mentalita obchodníka je väčšinou nastavená tak, že rast ceny spôsobuje uspokojenie a naopak.

V priebehu korekcie je možné uzatvárať aj ziskové long pozície. To znamená, že stávkujeme na budúci rast ceny. Žiadna korekcia totiž netrvá večne a to bez ohľadu na časový rámec, ktorý používate na grafe. Skúsme si demonštrovať obchodovanie na dennom grafe, ktorý vidíme aj na obrázku nižšie.

Bitcoin: najprudšie korekcie
Bitcoin: najprudšie korekcie. Zdroj: TradingView

Na grafe sú znázornené niektoré najprudšie korekcie na cene bitcoinu za posledné obdobie. Ako vidíme, každá jedna korekcia je sprevádzaná rastúcim trendom bez ohľadu na to, či je daný trend reverzný alebo nie. Inak povedané, čím väčší prepad za čo najkratšie obdobie, tým lepšia nákupná príležitosť z krátkodobého obdobia.

V prípade, že sa zaujímate o cenovú analýzu bitcoinu po nedávnom páde, odporúčame vám prečítať si článok Bitcoin v masívnom výpredaji: Toto je najhorší scenár poklesu, aký nás čaká.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako obchodovať kryptomeny počas pádu?

Overenou metódou je aj DCA, avšak je potrebné ju dopĺňať práve v časoch vysokej volatility o jednorazové nákupy. Trh nie je možné z hľadiska niekoľkých rokov úplne kopírovať bez použitia DCA a už vôbec nie ho predčiť, pokiaľ hovoríme o neskúsenom obchodníkovi. Úlohou podobných návodov je ale predstaviť spôsob obchodovania širokej verejnosti, podobne ako sme vás informovali aj v článku Najlepšia obchodná stratégia na bitcoin, o ktorej sa takmer nehovorí.

Je dôležité určiť si jasné podmienky, kedy budeme realizovať jednorazové nákupy. Napríklad, ak cena kryptomeny klesne za 24 hodín o viac ako 10 %, budeme realizovať nákup v konkrétnej sume alebo v podieloch. To isté si určíme v prípade realizácie ziskov prostredníctvom následného predaja.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Znie to jednoduchšie ako to v skutočnosti je a preto nezabúdajte na to, že najdôležitejšie je realizovať obchody. Mnoho obchodníkov robí chybu v tom, že sú príliš chamtiví alebo sa boja. Na konci dňa je ale lepšie realizovať malý zisk, ako žiadny.

Mohlo by ťa zaujímať: Návod: Ako obchodovať bitcoin, keď začne nový bullrun?