Rastúce prijatie kryptomien je pre EÚ problém
Rastúce prijatie kryptomien je pre EÚ problém. Zdroj: Shutterstock.com/OnePixelStudio

Európsky regulačný orgán bije na poplach. Čoraz viac sa totiž začínajú ozývať názory, ako môže rastúce prijatie kryptomien negatívne ovplyvniť tradičné finančné štruktúry a meny.

Rastúce prijatie kryptomien je pre EÚ problém

Trh s kryptomenami neustále rastie na popularite, čo je v súčasnej situácii dosť prekvapivé. Najmä z dôvodu negatívnych udalostí, ktoré sa v roku 2022 odohrali. BitcoinEthereum sa dostávajú do povedomia najviac a investori sa začínajú báť o štandardné meny, predovšetkým pre ich bezpečnosť a stabilitu. Hroziaca recesia a rastúca inflácia môžu tieto meny výrazne poškodiť. Stabilita tradičného finančného systému je podľa niektorých komentátorov ekonomického diania ohrozená.

Európsky orgán pre cenné papiere a trhy vo svojej najnovšej správe informoval o znepokojujúcej prognóze. Trh s kryptomenami je pre vysokú volatilitu a nedostatočnú reguláciu nebezpečný pre finančnú stabilitu.

Vzhľadom na extrémne volatilné rastové cykly a nedostatočné regulačné ustanovenia kryptomenové aktíva so sebou prinášajú dosť veľké riziká, ktoré sa v budúcnosti môžu stať relevantnými pre finančnú stabilitu,“ uvádza sa v správe ESMA.

Volatilita kryptomien
Volatilita kryptomien. Zdroj: Správa ESMA

Prečítaj si tiež: „Dajte si pozor, Bitcoin môže stále padnúť až na nulu“ tvrdí populárny investor Peter Brandt

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomenám v EÚ hrozí nebezpečenstvo

Európsky regulačný orgán v správe dodal, že aj napriek tomu, že je prijatie kryptomien aktuálne na nízkej úrovni, tento stav sa môže rýchlo zmeniť.

V súčasnosti je prijatie kryptomien stále malé a ich prepojenie so štandardnými trhmi je obmedzené. Táto situácia sa však môže zmeniť a s ňou aj riziko,“ uvádza sa v správe ESMA.

Súčasné ekonomické riziká sú pre investorov príliš veľkým ohrozením, a tak je logické, že sa začnú obracať na rizikovejšie aktíva, ktoré im poskytnú ochranu pred infláciou. Z tohto dôvodu európsky orgán odporúča neustále monitorovať trh s kryptomenami a jeho prepojenie so štandardným finančným systémom.

Čítaj ďalej: Mediálna kryptomenová kauza? Schiff ostro kritizuje Saylora, ktorý údajne manipuloval Bitcoinom!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance