TOP 3 IPO akcie
TOP 3 IPO akcie. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

Spoločnosť Finbold nedávno vytvorila analýzu databázy TipRanks, kde identifikovala top 3 IPO, ktoré prebehli v máji a majú vysoký potenciál rastu.

IPO predstavujú počiatočné verejné ponuky, ktorými firmy vstupujú na verejný trh s cieľom získať peniaze na ďalšie financovanie svojej činnosti. Aktuálne dianie na globálnom akciovom trhu však nevytvára ideálne podmienky na podobný verejný vstup, čoho výsledkom je, že firmy sa IPO zdráhajú, pričom investori sa častokrát vyhýbajú rizikovým investíciám.

Pozrime sa bližšie na 3 IPO, ktoré podľa denníku Fibold majú veľký potenciál rastu.

PepGen(NASDAQ: PEPG)

Firma PepGen so sídlom v Massachusetts sa zameriava na výskum neurologických a neuromuskulárnych ochorení a má vlastné lieky na svalovú dystrofiu. Spoločnosť je zatiaľ v čistej strate 17,3 milióna dolárov. Cena od uvedenia na Nasdaq sa obchoduje do strany, pričom support sa nachádza na hladine 9,20 dolárov.

Podľa analýzy TipRanks sú akcie PEPG vhodné na nákup s očakávaním, že cena dosiahne do roka 27 dolárov, pričom aktuálna je cena 10,32 dolárov.

PepGen spotová cena
PepGen spotová cena. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Bank of America varuje, že trh s akciami má kam ďalej klesať

ProFrac Holding Corporation (NASDAQ: PFHC)

Spoločnosť ProFrac poskytuje frakovacie služby a riešenia pre Severnú Ameriku v oblasti uhľovodíkového priemyslu. Pomáha tak predovšetkým ropnému a plynárenskému priemyslu s ťažbou a prieskumom. V súčasnosti sa tržby spoločnosti pohybujú vysoko nad očakávaniami a dosahujú 590 miliónov dolárov.

Trhová cena akcie je 18,98 dolárov a od mája sa pohybuje viac-menej taktiež do strany. Analytici opäť hodnotia túto akciu pozitívne na nákup a predpovedajú do roka rast ceny na 26,93 dolárov.

ProFrac spotová cena
ProFrac spotová cena. Zdroj: TradingView

Hanover Bancorp (NASDAQ: HNVR)

Ide o spoločnosť, ktorú vlastní Hanover Community Bank s akciami v hodnote zhruba 1,6 miliardy dolárov. Od roku 2016 jej aktíva narástli z 362 miliónov na 1,46 miliardy dolárov v Q1/2022.

Analytici odhadujú akcie na vhodný nákup a očakávajú priemerný rast na najbližší rok na cenu 25,75 dolárov. Aktuálna cena akcie sa pohybuje v čase písania článku na hodnote 20,05 dolárov.

Hanover Bancorp spotová cena
Hanover Bancorp spotová cena. Zdroj: TradingView

Tieto tri spomenuté spoločnosti sa na Nasdaqu objavili len nedávno v roku 2022. Napriek tomu ide o firmy, ktoré si všíma čoraz viac analytikov a potenciál na zhodnotenie týchto akcií je vysoký.

Mohlo by ťa zaujímať: Čaká nás veľký krach na trhoch, nezamestnanosť a recesia, tvrdí ekonóm Nouriel Roubini

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance