Počuli ste už niekedy pojem dátová sila? Sú to obrovské úložiská dát (väčšinou firemné). Problémom je, že väčšina týchto dát nikdy neprejde analýzou, pretože je to príliš drahé a náročné. DxChain si na tento problém posvieti. Tento ambiciózny projekt integruje blockchain a už existujúce, centralizované technológie.  

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

DxChain chce v podstate vytvoriť komplexné riešenie pre prácu s veľkými dátami. V prvom rade chce DxChain poskytnúť možnosť ukladať dáta na obrej decentralizovanej sieti. To by malo značne znížiť náklady na ukladanie dát. Užívatelia, ktorý poskytnú svoje úložiská, budú odmeňovaní v DX tokenoch. Ďalej chce tento projekt vytvoriť decentralizovanú vrstvu pre zdieľanie výpočtovej sily (podobne ako Hypernet). Vďaka tejto vrstve bude možné dáta analyzovať a pracovať s nimi. Účastníci na sieti budú platení v DX tokenoch aj za zdieľanie výpočtovej sily.

Projekt chce svoj cieľ dosiahnuť pomocou integrácie existujúcej a funkčnej technológie Hadoop. Hadoop je open-source systém na spracovanie a ukladanie veľkých dát. Je však centralizovaný. Vďaka spojeniu systému Hadoop s multi-chain architektúrou DxChainu by malo byť možné znížiť náklady, vytvoriť bezpečnú sieť a využiť tak výpočtovú silu užívateľov siete. Projekt má otvorený whitelist, takže ak oň máte záujem, neváhajte.

Základné informácie:

  • Blockchain pre veľké dáta
  • Multi-chain architektúra
  • Integrácia technológie Hadoop
  • Zdieľanie výpočtovej sily
  • Zdieľanie úložného priestoru
  • Podpora Machine learningu (strojové učenie)

Kompletnú analýzu ICO DxChain nájdete na Trading11.

Oficiálny web: https://www.dxchain.com/

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.