Ethereum spôsobilo rast objemov na burzách
Ethereum spôsobilo rast objemov na burzách. Zdroj: Shutterstock.com/Joyseulay

Uprostred prehlbujúcej sa korekcie na kryptomenovom trhu burzy ťažia z obchodnej aktivity, ako podľa údajov upozorňuje spoločnosť Block Research. Aktivita na burzách priamo súvisí so súčasnou volatilitou, ktorá poskytuje obchodníkom príležitosť kupovať kryptomeny vo väčšom poklese za nižšie ceny. Ďalším faktorom je aj nedávna udalosť, ktorá navždy zmenila pohľad na Ethereum.

Na grafe nižšie vidíme denný objem na burzách, ktorý sa podľa 7-dňového denného kĺzavého priemeru za posledné dva týždne prudko zvýšil. Tento rast predstavuje posun z hodnoty 18,1 miliardy dolárov 6. septembra na 28,6 miliardy dolárov 16. septembra.

Denný objemy na burzách
Denný objemy na burzách. Zdroj: The Block

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ruky preč od Etherea? Obavy investorov narastajú každým dňom

Ethereum dominuje v objemoch

Zaujímavosťou je, že tento nárast burzových objemov nastal práve počas aktualizácie Etherea The Merge, o ktorom sme vás informovali. Záujem obchodníkov mohol byť spôsobený aj touto dôležitou udalosťou, ktorá pre mnohých účastníkov trhu predstavovala obdobie vyberania ziskov.

Práve udalosti podobné The Merge môžu pre kryptomenu znamenať prínos z dlhodobého hľadiska, no z krátkodobého skôr slúžia na špekulácie. Obchodníci hromadia mince pred udalosťou a tesne pred jej uskutočnením vyberajú zisky.

Priame prepojenie týchto dvoch faktov potvrdzuje aj burza FTX.US, kde obchodníci s Ethereom predstavovali väčšinu nárastu objemu. Ten zahŕňal takmer 43 % celkového objemu burzy za jediný deň, ako informuje Coingecko. Rovnaká dominancia sa ukázala aj na burze Coinbase, kde Ethereum predstavovalo 34 % denného objemu.

Napriek tomu, že objemy na burzách krátkodobo rastú, neznamená to, že spotové ceny kryptomien nemôžu klesnúť. Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje za 18 756 dolárov a Ethereum za 1 305 dolárov. Zdá sa, že korekcia nepovedala posledné slovo a čaká nás konečná fáza klesajúceho trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Historická udalosť nepriniesla očakávaný rast, čo bude s Ethereom?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance