Ethereum môže čeliť problémom
Ethereum môže čeliť problémom. Zdroj: Shutterstock.com/Igor Faun

Ethereum ako druhá najsilnejšia kryptomenová sieť nenaplnila po dlho očakávanom prechode na nový konsenzus rastový potenciál. Tentokrát môže čeliť ďalším vážnym problémom.

Ethereum môže čeliť problémom zo strany SEC-u

Komisia pre cenné papiere a burzy na čele s nekompromisným Gary Genslerom si tentokrát chce posvietiť na Ethereum. Naznačil to samotný predseda Gensler pár hodín po spustení historickej aktualizácie The Merge.

Genslerovi vadia služby, ktoré Ethereum ponúka investorom. Ide najmä o staking, ktorý je podľa jeho slov veľmi podobným produktom ako lending, čiže pôžičkový produkt.

Prečítaj si tiež: Decentralizovaná sieť? Omyl! Dve adresy ovládajú až 46 % všetkých uzlov Etherea po aktualizácii

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Gensler vo svojom vyjadrení spomenul aj tzv. Howeyho test. Ide o nástroj, ktorý je do značnej miery využívaný regulačnými orgánmi. Dokáže totiž určiť, či je dané aktívum cenným papierom.

SEC si možno posvieti na Ethereum
SEC si možno posvieti na Ethereum. Zdroj: Shutterstock.com/dennizn

Z pohľadu vyšetrovaného aktíva je Howeyho test ukazovateľom toho, ako verejnosť očakáva zisky na základe úsilia ďalších ľudí,“ uviedol Gensler pre denník The Wall Street Journal.

Sám na záver dodal, že nemal na mysli žiadnu konkrétnu kryptomenu. Keďže však jeho slová vyplávali na povrch len pár hodín po prechode Etherea na nový konsenzus, investori sa obávajú vyšetrovania.

Gensler následne odprezentoval svoje názory aj pred bankovým výborom Senátu na pravidelnom vypočutí v rámci dohľadu nad jeho Komisiou.

Každá kryptomenová sieť či burza, ktorá ponúka zákazníkom služby stakingu, vyzerá veľmi podobne ako spoločnosti, ktoré poskytovali investorom kryptomenové úvery,“ dodal Gensler.

Čítaj ďalej: Čaká nás vysoká volatilita? Obrovský presun mincí na burzy

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance