Zdá sa, že narastajú obavy, že čoskoro nastane globálna recesia, keď Federálny rezervný systém ďalej sprísni menovú politiku, aby pomohol znížiť infláciu. Ekonomika USA sa v prvom štvrťroku 2022 anualizovane znížila o 1,4 %. Predpokladá sa, že jedným z hlavných dôvodov je rekordný obchodný deficit.
Tieto udalosti prinútili nadšenca kryptomien AdLunam reagovať v tweetovom príspevku, v ktorom povedal, že kryptomeny sú riešením:
„Obavy z recesie v poslednej dobe narastajú, keďže Federálny rezervný systém sprísňuje menovú politiku, aby pomohol ochladiť infláciu.”
Recession fears have been growing recently as the Federal Reserve tightens monetary policy to help cool down #inflation.
While the US economy shrank an annualized 1.4% in the first quarter, the weakness was primarily due to a record trade deficit.#Crypto is the solution! https://t.co/7V4aYJv31K
— AdLunam, Inc. (@AdLunamInc) May 17, 2022
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Prečítaj si tiež: Hlavný predseda Goldman Sachs: „Ideme dole, pripravte sa na najhoršie”!
Pokračujúca recesia
Po rokoch uvoľnenej politiky začala americká centrálna banka v marci tohto roku zvyšovať svoju referenčnú úverovú sadzbu. Tento mesiac opäť zvýšila sadzbu o pol percentuálneho bodu. Ide o najväčší nárast za viac ako dve desaťročia.
Jerome Powell, predseda Fedu, toto zvýšenie signalizoval po stretnutí Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC) 4. mája. Povedal, že k podobným nárastom pravdepodobne dôjde počas celého roka na nadchádzajúcich stretnutiach, keďže USA čelia najvyššej inflácii za odhadovaných 40 rokov.
Hlasujúca členka FOMC, Loretta Mester, ktorá je zároveň prezidentkou Federálnej rezervnej banky Cleveland, v rozhovore v pondelok povedala, že zvýšenie o 0,75 percentuálneho bodu neskôr v tomto roku je stále možné a treba s tým rátať. Dodala, že proces znižovania držby aktív Fedu bude trvať približne dva až tri roky.
Medzitým je podľa Elona Muska americká ekonomika už pravdepodobne v recesii. Ďalej varoval spoločnosti, aby sledovali náklady a peňažné toky. Musk na All In Summit v Miami Beach povedal, že „tieto veci pominú a potom opäť nastanú časy boomu”. Dodal tiež, že recesia môže trvať približne 12 až 18 mesiacov.
Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: ekonomický vývoj Slovenska podľa prognózy Európskej komisie