Ethereum ako deflačné aktívum
Ethereum. Zdroj: Google

Od úspešného spustenia londýnskeho hard-forku a protokolu EIP-1559 ubehlo už pár mesiacov. Do dnešného dňa bolo spálených viac ako 500 000 tokenov ETH. Tento fakt bol pre trh viac ako pozitívny.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – odraz od MA21 úspešný, smerujeme na 59 000 $

EIP-1559 má pozitívny trhový efekt

Zaujímavé dáta tentokrát priniesol portál Etherchain, podľa ktorého bolo do dnes spálených viac ako pol milióna tokenov ETH. V čase písania tohto článku sa cena pohybovala na úrovni 3573 USD, čo predstavuje hodnotu viac ako 1,78 miliardy dolárov.

Protokol EIP-1559 môžeme definovať ako mechanizmus, ktorý zabezpečuje spaľovanie transakčných poplatkov. Pre minerov sú to podstatné zmeny. Odmena, ktorú dostávali za presun transakcií, je po novom prezentovaná ako základný poplatok. V podstate je to ako prepitné, s tým, že základný poplatok sa spaľuje.

Môže ťa zaujímať: Čína plánuje zakázať aj akékoľvek investovanie do ťažby kryptomien

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Deflačné aktívum

Čím viac transakcií sa v sieti vykoná, tým sa denne spáli viac tokenov ETH. Ethereum sa tak postupne stáva deflačným aktívom. Spáli sa teda omnoho viac tokenov ETH, ako sa vyťaží.

Najväčšie očakávania sú, samozrejme, kladené na cenu ETH. So znížujúcim sa počtom mincí by sa mala cena zvyšovať. Keďže sa ponuka neustále znižuje a tým rastie dopyt, obchodníci a investori majú tendenciu tokeny ETH hromadiť, pretože očakávajú cenový rast.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

S určitosťou môžeme skonštatovať, že tento efekt naozaj funguje. Cena ETH zaznamenala v októbri nárast o 26 %. Tesne po aktualizácií bol výsledok tiež vcelku prijateľný, keď aktívum narástlo o približne 20 %.

Uvidíme, aká bude budúcnosť Etherea. Očakávania sú však veľké. Analytici sa často vyjadrujú, že by sa druhá najväčšia kryptomena do konca roka mohla dostať na hranicu 10 000 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre