Roubini varuje, že kryptomeny spadnú
Roubini varuje, že kryptomeny spadnú. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Americký ekonóm Nouriel Roubini nedávno tweetoval o ďalšom možnom prepade na kryptomenovom trhu. Dôvodom má byť riziko bankrotu skupiny Digital Currency Group (DCG). Jej dcérska spoločnosť Grayscale údajne nemôže poskytnúť relevantný dôkaz o aktívach, ktoré za nimi stoja.

Okrem Grayscale je pridruženou spoločnosťou skupiny aj Genesis Global Capital, ktorá má mať údajne problémy s likviditou. Kritika Roubiniho sa týkala predovšetkým veľkej 4G, čo sú v podstate štyri prominentné spoločnosti na kryptomenovom trhu, z ktorých dve spomínané sú napojené na skupinu DCG krypto-miliardára Barryho Silberta.

Digital Currency Group (DCG) je spoločnosť rizikového kapitálu, ktorá sa zameriava na trh s digitálnymi menami.

Genesis je platforma na obchodovanie s kryptomenami, pôžičky a úschovu aktív, ktorá sa zameriava na inštitucionálnych klientov a jednotlivcov s vysokým čistým majetkom. Spoločnosť Grayscale Investments je správcom aktív digitálnych mien. Ponúka finančné prostriedky pre inštitucionálnych a akreditovaných investorov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Roubini považuje kryptomeny za Ponziho schému

Roubini tvrdí, že kryptomeny budú opäť klesať vzhľadom na riziko bankrotu skupiny DCG v dôsledku jej expozície voči Genesis Global Capital. Štyri hlavné spoločnosti vrátane Galaxy Digital od Mikea Novogratza sú v súčasnosti vo veľkých problémoch aj vďaka investovaniu do FTX.

Okrem vyjadrenia o možnom cenovom prepade kryptomien Roubini nedávno zaútočil aj na riaditeľa Binance Changpeng Zhaoa. Miliardára ekonóm označil za skorumpovaného zločinca, a to priamo na Twitteri. V nedávnom rozhovore ho dokonca prirovnal k severokórejskému diktátorovi Kim Čong-unovi.

Kryptomenový trh označil za kolabujúcu Ponziho schému, ktorá sa čoskoro zosype. Je pravdou, že kryptomeny sú mladým digitálnym aktívom, ale pokiaľ v budúcnosti bude existovať jednotný regulačný rámec a dopyt, s adopciou by nemal byť problém. Napriek tomu nedávne udalosti znepokojili mnohých účastníkov trhu, keďže viacero veľkých spoločností skrachovalo zo dňa na deň.

Mohlo by ťa zaujímať: Scenár, o ktorom nechce nikto počuť. Kam až môže spadnúť cena Bitcoinu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance