Litecoin získal 1 miliardu dolárov za 24 hodín! Čaká nás masívny nárast?

Novinky Litecoin masívne rastie
Litecoin masívne rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Net Vector
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Projekt Litecoin dosahuje obdivuhodné výsledky, ktoré ho pasujú do roly najvýkonnejších kryptomien súčasnosti. Čo je za týmto úspechom?

Litecoin získal 1 miliardu dolárov

Blockchainový projekt Litecoin púta pozornosť veľkých hráčov. Dôkazom je nárast kapitalizácie o viac ako 1 miliardu dolárov len za 24 hodín. Natívny token LTC na tento fakt reagoval rastom o viac ako 40 %. Počas písania tohto článku sa LTC obchodoval na úrovni 78,17 dolárov. LTC sa tak aktuálne zaraďuje medzi najvýkonnejšie kryptomeny pri trhovej kapitalizácii viac ako 5,6 miliardy dolárov.

LTC/BUSD

LTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Aké sú však dôvody týchto pozitívnych výsledkov? V prvom rade sú za týmto úspechom veľkí investori, ktorí začali masívne nakupovať a akumulovať LTC. S týmito údajmi prišla analytická spoločnosť Santiment. Cena tokenu LTC dokonca vzrástla na nové ročné maximum v porovnaní s Bitcoinom.

Prudký nárast ceny Litecoinu možno niektorých z vás šokoval, ale kľúčom k sledovaniu bolo veľké hromadenie adries. Za posledné dva týždne adresy, ktoré držia 1000 až 100 000 LTC, nahromadili mince v hodnote 43,4 milióna dolárov na ceste k prvému cenovému skoku nad 80 dolárov,” uvádza Santiment.

Okrem veľkých hráčov môže byť za týmto úspechom aj historický rastúci trend aktív pred blížiacim sa halvingom. Podobné situácie nastali aj v rokoch 2015 a 2019, a to niekoľko mesiacov pred halvingom. Najbližšie nás táto udalosť čaká v auguste 2023.

Prečítaj si tiež: Bitcoin stráca silu na dôležitej hladine. Dokáže sa spamätať?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka