Bitcoin predstavuje slobodu
Bitcoin predstavuje slobodu. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Bývalý europoslanec, ktorý je známy svojimi priamymi vystúpeniami a kritikou EÚ, označil Bitcoin za najvyššiu slobodu, ktorú vláda nikdy nebude schopná poskytnúť.

Bitcoin ako vrchol slobody

Nigel Farage je známy britský politik, ktorý tvrdo presadzoval Brexit ako vodca Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva, a to už od roku 2019. V nedávnom rozhovore okomentoval najväčšiu kryptomenovú sieť, pričom Bitcoin označil za prej najväčšej slobody. Farage sa zúčastnil konferencie Bitcoin Amsterdam, kde sa vyjadroval, čo považuje za najväčšie výhody Bitcoinu.

Kryptografia má podľa mňa silné ekonomické postavenie vedené ľuďmi, ktorí sú znepokojení samotnou vládou a jednoducho chcú byť slobodní, nezávislí a mať svoj osud vo vlastných rukách. Takže kryptomenový sektor je v podstate prirodzeným miestom pre tieto veci,“ uviedol Farage.

Prečítaj si tiež: V zdanení kryptomien sa na Slovensku črtajú veľké zmeny. Čo má priniesť zmena zákona?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bývalý europoslanec sa vyjadril aj k Brexitu, pričom ho porovnal práve s BTC.

Akákoľvek nová myšlienka automaticky narazí na odpor celého establišmentu. Vláda potrebuje svoje pohodlie a nechce, aby bol tento stav narušený,“ dodal Farage.

Nigel Farage je známy svojimi priamymi a častokrát kontroverznými vyjadreniami z Európskeho parlamentu. Jeho pohľad na kryptomeny preto nie je prekvapujúci. Považuje ich za prostriedok boja proti vláde.

Dokázalo sa, že Bitcoin funguje a stále sa zlepšuje. Vláda sa k nemu nemôže nijakým spôsobom priblížiť, vláda nám jednoducho nemôže diktovať, čo môžeme a čo nemôžeme robiť. Z tohto hľadiska predstavuje Bitcoin absolútne najvyšší bod slobody. Teraz však potrebujeme dosiahnuť rozumné rozhovory s regulátormi,“ dodal na záver Farage.

Súhlasíte s jeho postojom? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance