BTC analýza. Zdroj: Shutterstock.com/thanmano
BTC analýza. Zdroj: Shutterstock.com/thanmano

BTC momentálne pokračuje v rastúcom trende, ale stále je otázne, či sa cene podarí prekonať posledné lokálne maximum. Naďalej totižto platí, že objemy klesajú počas celého rastu, môže tak nastať obrat. Kde sa teda nachádzajú ďalšie targety hlavnej kryptomeny?

Bitcoin, zdá sa, našiel nový support a namiesto rastúceho klínu vytvára medvedí flag. Aj ten však musí byť raz ukončený. Posledný odraz síce zaznamenal zvýšenie objemu, avšak stále je to menšia hodnota ako pri poslednom minime. Teraz bude kľúčové sledovať, či cena dokáže prekonať hodnotu posledného maxima na rezistencii 50 500 $. 

Ak sa totižto cena začne vyvíjať sideway alebo dokonca vytvoríme nižšie lokálne maximum ako to predošlé, pravdepodobne nastane krátkodobá korekcia. Trend slabne už dlhodobo, a tak nie je otázkou či, ale kedy sa pattern uzavrie a pôjdeme do poklesu.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 90 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, DOT, BNB, XRP – korekčné legy nie sú zatiaľ ukončené

StormGain

Kde má BTC support?

Hlavné supporty, ktoré sledujeme, sú stále na hladinách 46 000 $ a 42 500 $. Práve zóna okolo 41 000 $ a 42 000 $ predstavuje hlavnú supportnú zónu, pod ktorú by cena nemala spadnúť. RSI zatiaľ stále negatívne diverguje a úspešne drží support na hladine 40 bodov.

Na záver teda môžeme zhodnotiť, že rastúci trend pokračuje. No na druhú stranu nevieme, či cena bude mať dostatočnú silu prekonať posledné maximum a vytvoriť ďalší rastúci leg. Ak teda zaznamenáme zastavenie a sideway pohyb, je možné, že rast sa na istú dobu zastaví.

Mohlo by ťa zaujímať – Koľko Američanov použilo stimuly na nákup BTC a kryptomien?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.